17.03.22
Wokół pisania i reportażu - najbliższy "Dzień Kreatywny" Miejskich Hal Targowych, 26 marca 2022

Zapraszamy na wiosenny „Dzień Kreatywny” 2022! Tematem przewodnim wiosennego Dnia Kreatywnego Hal Targowych w Gdyni będą warsztaty skupione wokół sztuki reportażu, wywiadu oraz pisania. 🖋🎙📸

𝙅𝙖𝙠 𝙥𝙞𝙨𝙖𝙘́, 𝙗𝙮 𝙞𝙣𝙣𝙞 𝙘𝙝𝙘𝙞𝙚𝙡𝙞 𝙣𝙖𝙨 𝙘𝙯𝙮𝙩𝙖𝙘́? 𝙅𝙖𝙠 𝙯𝙖𝙙𝙖𝙬𝙖𝙘́ 𝙥𝙮𝙩𝙖𝙣𝙞𝙖, 𝙖𝙗𝙮 𝙪𝙯𝙮𝙨𝙠𝙖𝙘́ 𝙤𝙙𝙥𝙤𝙬𝙞𝙚𝙙𝙯𝙞? 𝙅𝙖𝙠 𝙯𝙧𝙤𝙗𝙞𝙘́ 𝙙𝙤𝙗𝙧𝙚 𝙯𝙙𝙟𝙚̨𝙘𝙞𝙚 𝙧𝙚𝙥𝙤𝙧𝙩𝙖𝙯̇𝙤𝙬𝙚?
𝙊 𝙨𝙬𝙤𝙞𝙢 𝙬𝙖𝙧𝙨𝙯𝙩𝙖𝙘𝙞𝙚 𝙤𝙥𝙤𝙬𝙞𝙚𝙙𝙯𝙖̨ 𝙯𝙖𝙥𝙧𝙤𝙨𝙯𝙚𝙣𝙞 𝙜𝙤𝙨́𝙘𝙞𝙚 🙂

👉𝙒𝙖𝙧𝙨𝙯𝙩𝙖𝙩 𝙧𝙚𝙥𝙤𝙧𝙩𝙖𝙯̇𝙪 𝙯 𝘼𝙡𝙚𝙠𝙨𝙖𝙣𝙙𝙧𝙖̨ 𝘽𝙤𝙘́𝙠𝙤𝙬𝙨𝙠𝙖̨ (𝟭𝟬.𝟬𝟬- 𝟭𝟮.𝟯𝟬)

Start: podziemie pod Halą Płaską - alejka Halo Kultura, box. 320
Prowadzenie: Aleksandra Boćkowska
Udział bezpłatny.

Aleksandra Boćkowska opowie, jak szukać tematów do reportażu, jak zbierać materiał i, przede wszystkim, po co. Poradzi też – na przykładach – jak pisać, by tekst był zrozumiały i wciągający.

👉 𝙒𝙖𝙧𝙨𝙯𝙩𝙖𝙩 𝙥𝙧𝙤𝙬𝙖𝙙𝙯𝙚𝙣𝙞𝙖 𝙬𝙮𝙬𝙞𝙖𝙙𝙪 𝙯 𝘼𝙧𝙠𝙞𝙚𝙢 𝘽𝙧𝙯𝙚̨𝙘𝙯𝙮𝙠𝙞𝙚𝙢 (𝟭𝟮.𝟯𝟬- 𝟭𝟱.𝟬𝟬)

Start: podziemie pod Halą Płaską, box.323 (Muzeum Kameralne)
Prowadzenie: Arek Brzęczyk
Udział bezpłatny.

Arek Brzęczyk zdradzi tajniki przeprowadzenia dobrego wywiadu. W czasie spotkania praktycznie przedstawi autorską metodę dosyć kontrowersyjnego, lecz skutecznego sposobu prowadzenia dialogu. Przedstawi sposoby etycznego umieszczenia tekstu w swoich artykułach, książkach, a także wykorzystania słów do stworzenia encyklopedycznego hasła. Przykłady, autorskie rady i niespodzianka z ciekawą nagrodą – to wszystko czeka na uczestników warsztatów.

👉 𝙒𝙖𝙧𝙨𝙯𝙩𝙖𝙩 𝙛𝙤𝙩𝙤𝙜𝙧𝙖𝙛𝙞𝙞 𝙙𝙤𝙠𝙪𝙢𝙚𝙣𝙩𝙖𝙡𝙣𝙚𝙟 (𝟭𝟮.𝟯𝟬- 𝟭𝟲.𝟬𝟬) 𝙯 𝙋𝙖𝙬ł𝙚𝙢 𝙒𝙮𝙨𝙯𝙤𝙢𝙞𝙧𝙨𝙠𝙞𝙢

Czas: 26 marca 2022; 12.30- 16.00
Start: podziemie pod Halą Płaską - alejka Halo Kultura, box.320
Prowadzenie: Paweł Wyszomirski-
Udział bezpłatny.

Zapraszamy Was na wyjątkowy warsztat fotografii dokumentalnej. Warsztaty będą składały się z części teoretycznej i praktycznej i skierowane są do osób średnio zaawansowanych posiadających swój własny sprzęt. Jeśli interesujesz się fotografią dokumentalną lub chcesz rozwinąć swój warsztat fotografii reporterskiej, street photo, dokumentu i fotoreportażu- zgłoś się!

Obowiązują zapisy.
Udział w atrakcjach jest bezpłatny