<< wróć

28.12.21
Wybieramy najpękniej oświetlone miasto

23 miasta z województwa pomorskiego startują w konkursie „Świeć się” organizowanym co roku przez Energę. Głosować na swoje miasta można do 11 stycznia. W konkursie bierze udział też Gdynia i Wejherowo i starają się wygrać dla swoich organizacji atrakcyjne nagrody. 

Po raz 13. w ogólnopolskim głosowaniu wybierane będą miasta o najpiękniejszych iluminacjach świątecznych. Najpiękniejsze iluminacje wybierają internauci. Na zwycięskich 16 miejscowości czekają sprzęty AGD i lampy UV-C od Energi Oświetlenie. Nagrodą główną dla jednej z placówek pomocowych jest instalacja fotowoltaiczna, którą dostarczy Energa Obrót. 

Konkurs podzielony jest na dwa etapy. Najpierw miejscowości będą rywalizować o prymat w ramach 16. regionów, a następnie laureaci wojewódzcy spotkają się w ogólnopolskim finale. Głosowanie w etapie regionalnym rozpoczęło się 10 grudnia i potrwa do 12 stycznia 2022 roku. Runda finałowa ruszy 14 stycznia i potrwa do 25 stycznia. Bieżące informacje oraz aktualny stan klasyfikacji śledzić można przez stronę SwiecSie.pl oraz w mediach społecznościowych na profilach „Swieć Się” i pod #SwiecSie. 

Jak głosować na swoje miasto?

  1. Wejdź na stronę SwiecSie.pl i wybierz swój region na mapie Polski
  2. Obejrzyj zdjęcia rozświetlonych miast, lub zgłoś swoje miasto, jeśli nie ma go jeszcze na liście do głosowania
  3. Od 10 grudnia głosuj codziennie na swojego faworyta
  4. Zachęcaj rodzinę i znajomych do regularnego głosowania i udostępniaj informacje w mediach społecznościowych

Głosowanie jest bezpłatne!

Sprzęt AGD, instalacja fotowoltaiczna i świetlna iluminacja 

Akcja od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, dzięki czemu do nagrodzonych miast trafia mnóstwo energooszczędnego sprzętu AGD. W trudnym pandemicznym 2020 roku, Energa Oświetlenie uzupełniła nagrody o lampy UV-C wspomagające walkę z bakteriami i wirusami. 

W 13. edycji akcji pomoc o wartości 200 tys. zł trafi do kolejnych potrzebujących. Tym razem będzie to nie tylko sprzętu AGD. Jedna z placówek ze zwycięskiego miasta otrzyma nowoczesną instalację fotowoltaiczną dobraną przez ekspertów spółki Energa Obrót. Dodatkowo Energa Oświetlenie uhonoruje wskazane przez siebie miasto nagrodą specjalną – świetlistą iluminacją!

Konkurs fotograficzny

Każdy kto uwielbia fotografować świąteczne pejzaże i dokumentować tradycje bożonarodzeniowe będzie miał szansę na atrakcyjne nagrody do zdobycia w 16. plebiscytach wojewódzkich oraz w głosowaniu jury. W tym roku na mistrzów świątecznej fotografii czeka aż 79 kart podarunkowych o łącznej wartości ponad 30.000. zł. Zdjęcia można zgłaszać do 12 stycznia.