<< wróć

04.07.22
Wejherowo zaprasza

Lato w mieście wcale nie musi być nudne. Warto skorzystać z oferty spędzenia czasu wolnego przygotowanej przez lokalne samorządy. Wejherowo zaprasza do siebie! 

Okres letni może być okazją do odkrycia nowych pasji, a przez to poznania nowych ludzi. W weekendy można odwiedzić sąsiednie miejscowości i wsłuchać się w ich historię. Wejherowo zaprasza oferując rozmaite atrakcje zarówno dla amatorów rekreacji i sportu, kultury oraz sztuki. Miasto z tradycją sięgającą XVII wieku pielęgnuje swoją historię, dba o zabytki, ale także rozwija sportowe pasje swoich mieszkańców i jest silnym ośrodkiem kulturalnym. Kultywuje również tradycje kaszubskie, tak bliskie jego mieszkańcom. 

Poznaj historię i zabytki Wejherowa

Jeśli chcesz poznać historię Wejherowa oraz zwiedzić najważniejsze zabytki w mieście skorzystaj z oferty bezpłatnych wycieczek po mieście z przewodnikiem. Zbiórka codziennie przed pomnikiem Jakuba Wejhera o godz. 11. Latem dla turystów udostępniany jest również pięknie odrestaurowany Ratusz miejski. Na turystów czekają m.in. sala historii i tradycji, cela więzienna, makiety miasta oraz Kalwarii Wejherowskiej, a także multimedialna Sala Historyczna „Wejherowo okresu międzywojennego”. Ratusz można zwiedzać bezpłatnie o pełnych godzinach w dni powszednie w godz. 9-15, a w weekendy w godz. 11-15 (ostatnie wejście godz. 14). Miasto można także zwiedzać podążając Szlakiem Nut Kaszubskich. 

Na sportowo

Dla amatorów sportu w każdą sobotę, w wejherowskim Parku Miejskim o godz. 10 będą odbywały się zajęcia fitness. Natomiast w niedziele o 9.30 można uczestniczyć w zajęciach jogi. 

Oferta kulturalna

Park Miejski jest letnim sercem miasta. To tutaj najchętniej odpoczywają mieszkańcy i turyści. W każdą niedzielę o godz. 17 na małej scenie odbywają się letnie koncerty. W Amfiteatrze w każdy czwartek lipca i sierpnia będą wyświetlane seanse filmowe pod gołym niebem. W Parku Miejskim można zobaczyć także ptaki – bielika, pelikany i żurawie koroniaste, mieszkające w specjalnie przygotowanych dla nich wolierach.