21.11.22
Spotkanie z Mikołajem

Zapraszany najmłodszych na spotkanie ze świętym Mikołajem. Przybędzie do Gdyni tradycyjnie 6 grudnia i będzie można się z nim zobaczyć na placu Grunwaldzkim. To jednak nie koniec atrakcji przygotowanych w grudniu dla młodszych i starszych. 

 

Jeśli chcecie spotkać się ze świętym Mikołajem i jego świtą przyjeżdżajcie na plac Grunwaldzki 6 grudnia o godz. 17.30. Będzie huczna zabawa taneczna przy wesołej muzyce, a dzieci otrzymają kubek rozgrzewającego kakao. Tego dnia na świątecznej, ośmiometrowej choince rozbłysną kolorowe lampki. Na spotkanie z najmłodszymi gdynianami przyjdzie prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, który wspólnie z Mikołajem i elfami wręczy dzieciom słodkie upominki.

 

Moc atrakcji dla dzieci i ich rodziców przygotował Konsulat Kultury przy ul. Jana z Kolna 25. Sprawdźcie co w tym roku pojawi się w programie?

 

– W Konsulacie Kultury 6 grudnia o godz. 12.00 mamy mikołajkowy koncert rodzinny. 7 grudnia przygotowaliśmy dla dzieci spektakl o Plastusiu, który będzie ubierał choinkę, więc przygotuje nas do świąt. A w niedzielę, 11 grudnia o godz. 11.00 w sali Portu Gdynia przy ul. Rotterdamskiej zagra nasza ulubiona Mała Gdyńska Filharmonia. Koncert o godz. 11.00 jest już wyprzedany, ale o godz. 13.00 mamy dodatkowy pokaz, więc zapraszamy, bo są jeszcze miejsca i wspólnie możemy przygotować się do świąt, zbudować rodzinną atmosferę i po prostu pokolędować – informuje Beata Nawrocka, dyrektor Gdyńskiego Centrum Kultury. 

 

Mikołajki w Konsulacie Kultury

  • 6 grudnia o godz. 12.00 – Rodzinny koncert mikołajkowy. Bilety w cenie 6 zł.
  • 6 grudnia o godz. 19.00 – „Świątecznie” – Renata Irsa z zespołem. Bilety w cenie 50 zł.
  • 3, 4, 6 i 7 grudnia spektakl „Królowa Śniegu” w Teatrze Miejskim
  • 7 grudnia o godz. 12.00 – mikołajkowy spektakl dla dzieci „Plastusiowy Pamiętnik”. Bilety w cenie 6 zł.
  • 11 grudnia o godz. 11.00 (wyprzedany) i 13.00 – świąteczny koncert pt. „Dzwonki, sanie i świąteczne kolędowanie” Mała Gdyńska Filharmonia. Bilety w cenie 25 zł.
  • 22 grudnia o godz. 19.00 – Koncert świąteczny Akademickiego Chóru Uniwersytetu Morskiego. Bilety w cenie 20 zł.

fot. gdynia.pl/Michał Puszczewicz/archiwum