<< wróć

18.05.21
Kwiatowy "Dzień Kreatywny" Hal Targowych w Gdyni

22 maja 2021 r. godz. 9:30 – 16:30
formuła hybrydowa / udział bezpłatny

Jak każdego roku, maj rozpieszcza nas chyba najbardziej pod względem pojawiających sięw sprzedaży roślin kwitnących, które do końca lata ozdabiają otoczenie w mieście, ogrodach i w mieszkaniach wielu z nas. To ten czas, kiedy rozpoczyna się „kwiatowe szaleństwo” z nieskończonym bogactwem kolorów, kształtów, zapachów i faktur. Kwiatowy „Dzień Kreatywny” będzie niepowtarzalną okazją, aby zainspirować jego uczestników do skorzystania z nieodpartego uroku i czaru świata roślin.
22 maja w sobotę, w imieniu gdyńskich Hal Targowych zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego programu kwiatowego wydarzenia. Miłośnicy przyrody  i zielonych trendów zostaną zaproszeni do kreatywnego odkrywania świata roślin, który niezmiennie jest źródłem nowych inspiracji m.in. w sztuce, kulturze i życiu codziennym. Dodatkowo, znaczenie zielonych piękności w ekosystemach stanowi potencjał i źródło dla ciekawych pomysłów, poprawiających jakość życia wokół nas.

Kreatywne warsztaty, spotkania z artystami, edukatorami i specjalistami są doskonałą okazją do twórczych działań w tematyce: atrakcyjnych rozwiązań w aranżacji wnętrz, rzemiosła artystycznego, mody, fotografii  i innych.
"Dzień Kreatywny" podkreśla także znaczenie sylwetek oraz historie halowych kwiaciarek - ich wpływ na kształtowanie wizerunku przedsiębiorczości i tradycji kupieckich miejskich hal.


Majowe wydarzenie zaoferuje połączenie kreatywnych atrakcji w wersji on-line i częściowo w przestrzeni kompleksu Hal Targowych w Gdyni.


Częścią eventu jest konkurs fotograficzny "Mieszkanie | biuro z kwiatem", promujący hasła: #greenspace #greenoffice


Szczegóły konkursu w regulamnie na naszej stronie w zakładce "do pobrania"

 

PROGRAM:

• 9:30 – 10:30 - Kwiatowy "Krąg życia" - spacer edukacyjny z przewodnikiem.
Zapisy: https://app.evenea.pl/event/kragzycia/

• 11:30 – 13:00 - "Królowe Kwiatów: Frida & Georgia" - warsztat modowy: eko projektowanie ubioru. Zapisy: https://app.evenea.pl/event/krolowekwiatow/

• 13:45 – 15:15 - "Monstera deliciosa" - warsztat wnętrzarski d.i.y.
Zapisy: https://app.evenea.pl/event/monsteradeliciosa/


• 15:30 – 16:30 - "Kwiaty jabłoni. Sady społecznie zaangażowane. Zielone trendy w mieście. Zapisy: https://app.evenea.pl/event/kwiatyjabloni/


• Dodatkowo: ogłoszenie zwycięzców i prezentacja prac konkursu fotograficznego "Mieszkanie | biuro z kwiatem" (facebook Hal Targowych i www)

Więcej:

Fb/ haletargowegdynia

Ig/ haletargowe_gdynia