<< wróć

20.07.21
"Dzień Kreatywny" Hal Targowych w Gdyni

 


24 lipca 2021 r. godz.: 9:00 – 16:00


Miejskie Hale Targowe w Gdyni
ul. Wójta Radtkego 36

Kreatywne działania w przestrzeni: placu przed Halą Łukową i  w podziemiu Hali ŁukowejLipcowy „Dzień Kreatywny” oferuje spotkania z fotografią i filmem. Zaproszeni artyści sztuki fotografii zainspirują swoją życiową pasją uczestników wydarzenia, do poszukiwań nowych sposobów wizualnych interpretacji rzeczywistości.


Fani fotografii będą mieli okazję dołączyć do projektu czerpiącego z dziedziny fotografii eksperymentalnej. Jego założeniem jest spontaniczna zabawa ze zmysłami percepcji, w tym zachęcenie odbiorców do stworzenia indywidualnego śladu fotograficznego. Warsztatom fotograficznym będą towarzyszyć zabiegi: przypadkowego zniekształcenia, zmącenia, rozwarstwienia obrazu.


Studio fotograficzne w podziemiu hal poprowadzi fotograf zjawisk psychologicznych i socjologicznych, artysta sztuk wizualnych – Krzysztof Winciorek. Zakrzywianie perspektywy w kontrolowany sposób za pomocą naczyń, cieczy i kolorowych substancji, pozwoli  uzyskiwać wyjątkowo odrealnione obrazy, iluminacje i abstrakcyjne kompozycje.


Autorem pomysłu warsztatu w terenie jest Maurycy Śmierzchalski – fotograf z charyzmą, filmowiec, dyrektor artystyczny szkoły fotografii. Dynamiczne ujęcia w ruchu z długim naświetlaniem przypadną do gustu fanom artystycznego efektu, malarskiego rozmycia w fotografii oraz koneserom niepowtarzalnych zdjęć.


Sobotni poranek na halach rozpocznie się od kreatywnego warsztatu z Karuzelą Pasji. Tworzenie foto-graficznych kolaży, w tym zabawa z formą, kontrastami faktur i materiałów, zainteresują entuzjastów eko trendów w dekoracji wnętrz. Niespodzianką dla uczestników będzie własnoręcznie wykonany kolaż, zamknięty w ramie.


Filmowe atrakcje zapewni pokaz kina dokumentalnego w halach targowych. Bohaterem ekranizacji stanie się nostalgiczna fotografia analogowa, w tym historia wizjonera, którego pasją jest przywracanie rzemiosła analogowego dźwięku, a także sentyment do uwieczniania obrazu za pomocą polaroida.


Podczas „Dnia Kreatywnego” zapraszamy na otwarcie wystawy stałej Muzeum Kameralnego Hal Targowych. Prezentowane  w witrynach wystawy kolekcje przedmiotów codziennego użytku z przełomu lat 70-90,. stanowią rzadki zbiór przykładów polskiego i zagranicznego wzornictwa. Reaktywacji Muzeum będzie towarzyszyć bezpłatne oprowadzanie kuratorskie, w tym opowieści o przedmiotach z duszą  i rozpalające wyobraźnię historie zasłyszane na halach, z czasów ostatnich dekad ubiegłego wieku.

PROGRAM:

- 9:00 – 12:00 – Eksperymentalny warsztat fotograficzny. Prowadzenie: Krzysztof Winciorek - Tekla Studio. Podziemie Hali Łukowej, Atelier w boxie 319


- 10:00 – 12:00 – Foto-graficzny kolaż Hal – warsztat DIY, zero waste, dekoracja wnętrz. Prowadzenie: Karuzela Pasji. Plac przed Halą Łukową


- 13:00 – 16:00 – Warsztat fotograficzny w ruchu. Prowadzenie: Maurycy Śmierzchalski - Studium Fotografii Frames. Start: Siedziba szkoły fotografii Frames


- 13:30 – 15:00 – Pokaz filmu Analogowy Wizjoner. Podziemie Hali Łukowej


oraz


- 10:00 – 14:00 – Wystawa stała Muzeum Kameralnego Hal Targowych. Otwarcie. Podziemie Hali Łukowej, boxy: 322, 323


Udział w atrakcjach wydarzenia jest bezpłatny. Wstęp wolny – obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.


Link zbiorczy do zapisów:
https://app.evenea.pl/organizator/agencja-rozwoju-gdyni-sp-z-oo-281744

Więcej:


www.haletargowegdynia.pl
Fb/ hale targowe gdynia
Ig/ haletargowe_gdynia