<< wróć

17.06.20
Budżet Obywatelski 2020

Do 22 czerwca br. możemy głosować na projekty Gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 r. Warto włączyć się w rywalizację, gdyż w dzielnicach, których mieszkańcy najliczniej wezmą udział w głosowaniu, zostaną realizowane dodatkowe projekty.  

W tym roku wybieramy spośród 268 projektów dzielnicowych i 13 miejskich. Projekty są bardzo różnorodne. Warto zastanowić się jaka inwestycja najbardziej przydałby się w twojej dzielnicy i zagłosować na nią. W tym roku ze względu na kwestie bezpieczeństwa głosowanie odbywa się wyłącznie poprzez internetową stronę bo.gdynia.pl 

Na realizację zwycięskich przedsięwzięć z budżetu miasta przeznaczona jest niebagatelna kwota 10,6 mln zł. Na projekty miejskie zarezerwowana została kwota 1,5 mln zł a na projekty dzielnicowe -9,1 mln zł, podzielone pomiędzy 21 dzielnic Gdyni. Dla najbardziej aktywnych dzielnic przygotowano niespodziankę. W dzielnicy z najwyższą frekwencją zostanie zrealizowany jeden dodatkowy projekt dzielnicowy duży (tzw. pierwszy pod kreską), a w dzielnicach, które zajmą drugie i trzecie miejsce pod względem frekwencji zostaną zrealizowane również kolejne dodatkowe projekty dzielnicowe małe.

Rywalizacją można śledzić codziennie na facebookowym profilu Budżetu Obywatelskiego. Najbardziej aktywni są mieszkańcy Chwarzna-Wiczlina oraz Małego Kacka. Warto jednak mobilizować sąsiadów i zmieniać te wyniki. 

 

Szczegółowe informacje zamieszczane są na bieżąco na stronie Budżetu Obywatelskiego https://bo.gdynia.pl/