23.11.10
Znakomita wystawa fotograficzna gdyńskiej moderny. Zbigniewa "Piotr" Piotrowskiego

Już sama architektura jest trudnym tematem do organizowania wystaw tematycznych, szczególnie jeśli nie są to wspomnienia z dalekich podróży, a temat dotyczy lokalnych atrakcji architektury modernistycznej. Tym bardziej możemy odnotować znakomitą wystawę fotograficzną reprezentanta młodego pokolenia, Zbigniewa "Piotra" Piotrowskiego, skupioną wyłącznie na tematyce gdyńskiej architektury modernistycznej. Temat bardzo bliski projektowi tworzonego Szlaku Modernizmu w Gdyni, którego intencją jest dotarcie do szerokiej grupy pasjonatów fotografowania. Wystawa jest znakomitym przykładem możliwości, potencjału architektury modernistycznej dla miłośników fotografii cyfrowej i analogowej.

Wystawa daje poczucie bliskości z budynkami, zachęca do intymnego kontaktu, poszukiwań oraz znalezienia własnego "punktu widzenia", w tym unikalnego miejsca obserwacji, kontrapunktu do dialogu z architekturę gdyńską. Młody twórca - autor wystawy, ma wszelkie szanse stać się jednym z wiodących obserwatorów i dokumentalistów architektury gdyńskiej, a także modernizmu czasów współczesnych.

Zapraszamy do budynku Urzędu Miasta (wcześniej budynek PLO) przy ulicy 10 Lutego 24, sala na parterze w punkcie Miejskiej Informacji Turystycznej. Wystawa potrwa tylko do 3 grudnia.