02.02.11
Współpraca Agencji z Europejskim Instytutem Marketingu Miejsc - Fundacją Best Place

 

Europejski Instytut Marketingu Miejsc BEST PLACE, choć funkcjonuje od niedawna (2010 r), to bez wątpienia już obecnie odgrywa ważną rolę w kształtowaniu standardów, projektów i rozwiązań marketingu terytorialnego na rynku polskim.

Głównymi założycielami Instytutu są uznani specjaliści, mający wieloletnie doświadczenie w marketingu miejsc, w tym obszarze szkoleń, doradztwa, opracowań, analiz i publikacji (m.in. Adam Mikołajczyk - wcześniej Brief for Poland, dr Jarosław Górski - Uniwersytet Warszawski, Fundacja Teraz Polska, dr Magdalena Florek z UAM w Poznaniu). 

Jak sam definiuje swoją markę Best Place – Europejski Instytut Marketingu Miejsc - to społeczność ekspertów, thinktank z zakresu marketingu miejsc, działający na rzecz rozwoju miast, regionów i krajów. Instytut wspiera rozwój dziedziny marketingu terytorialnego, bada, uczy, doradza i pracuje nad doskonaleniem metod marketingowych w służbie zrównoważonego rozwoju miejsc.

Dla Agencji Rozwoju Gdyni, marketing terytorialny jest jednym z kluczowych obszarów aktywności rynkowej, w tym zakresie współpracujemy już m.in. z PROT, Brief for Poland, Landbrand czy IRS AVS Gmbh (Niemcy). Obszar wciąż młody, ale zarazem bardzo dynamiczny. Agencja wdraża zarówno autorskie koncepcje i narzędzia, jak i oferuje bogaty wachlarz szkoleń w tym zakresie m.in. Akademia Marki Miejsc oraz szkolenia w ramach projektów UE.

Nasza współpraca będzie dotyczyła zarówno wymiany doświadczeń, dobrych praktyk, jak i szukaniu możliwości do realizowania wspólnych projektów w obszarze doradztwo - szkolenia - koncepcje - wdrożenia.

więcej informacji o Instytucie:

bestplaceinstytut.org.