14.05.15
Warsztaty młodych projektantów mody na Hali Targowej - "od pomysłu do realizacji"

MODA od pomysłu do realizacji

Moda na Halach Targowych to projekt odkrywający modną twarz Gdyni.

W kolejne soboty na Hali Łukowej, w tym w podziemiu hali, będą odbywały się warsztaty modowe okraszone porcją wiedzy na temat budowania sukcesu firmy w sektorach kreatywnych oraz skutecznego marketingu marki.

Będziemy mówić o tym jak robi się modę w Polsce. Zaprezentujemy sylwetki lokalnych twórców, przybliżymy ich historię oraz opowiemy o tym, co w polskiej modzie piszczy.

Tematyką warsztatów będzie rysunek w modzie, tworzenie grafik odzieżowych oraz marketing mody. Spotkania będą okazją do kreatywnego spędzenia wolnego czasu, a także sporą dawką inspiracji.

KALEFIXY - 16.05

Hala Łukowa ul. Wójta Radtkego 36 | start 12:00 | zbiórka "pod zegarem"

è  Warsztat w pawilonie nr 301, w podziemiu Hali Łukowej

Startup modowy założony w październiku 2013 przez Annę Derda (1984r.) i Karolinę Skrzypik (1985r.) w Trójmieście. Filolożka języka rosyjskiego i specjalistka ds. stosunków międzynarodowych porzuciły etaty w międzynarodowej korporacji na i założyły własny biznes, którego flagowym produktem są kalesony. KALEFIXY udowadniają, że jest to niedoceniana część garderoby i poza funkcją użytkową może mieć też aspekt modowy. KALEFIXY to propozycja zarówno dla chłopaków jak i dziewczyn, nie tylko na zimowe dni. Dostępne są w dwóch wersjach - In lub Out co sprawia, że można je nosić na wiele sposobów. Obecnie przygotowywana jest kolekcja letnia, w której znajdą się krótkie KALEFIXY. Produkt  wykonywany jest w Polsce.

Pomysł już w pierwszej fazie realizacji wygrał konkurs „Startup Pirates” organizowany w gdańskim inkubatorze Starter. Dzięki wygranej pomysłodawczynie zostały zaproszone do pracy nad projektem pod okiem mentorów z Chance Academy w Krakowie.  Obecnie Ania i Karolina rozwijają swój biznes w  rodzinnym Trójmieście, gdzie mieści się też szwalnia, z którą współpracują, a także dwa z pięciu stacjonarnych sklepów, w którym można kupić KALEFIXY.

WARSZTATY:

Od projektu do realizacji - jak wypromować niszowy produkt na przykładzie  marki KALEFIXY.

EVC DSGN - 23.05

Hale Łukowa, ul. Wójta Radtkego 36 | start 12:00 | zbiórka "pod zegarem"

è  Warsztat w pawilonie nr 301 w podziemiu Hali Łukowej

Pomysł na założenie marki był dość naturalną koleją rzeczy.

Ewa - żeński pierwiastek marki, z wykształcenia technolog, projektant odzieży

oraz grafik. Pracowała dla największym marek w Polsce by w końcu zebrać w sobie odwagę i rozpocząć przygodę z własnym designem.

Dominik - miłośnik mody, stylista, pierwiastek męski zasilający markę (choć raczej chaos w najczystszej postaci), partner życiowy Ewy. Pomysł podchwycił od razu i tak powstało EVC DSGN.

Nie śledzą ślepo trendów. Rzucają rękawicę szarości.

Tworzą najwyższej jakości ubrania, które docenili m.in.: Agnieszka Szulim, Patricia Kazadi, Paulina Krupińska, Łukasz Jakóbiak, Dawid Kwiatkowski, Nina Cieślińska, Ania Wyszkoni czy Kiesza.

WARSZTATY:

Od projektu do realizacji : tworzenie grafik odzieżowych. Na warsztatach poruszone zostaną podstawowe zagadnienie tworzenia grafik odzieżowych. Zdradzimy również jak tworzyć dokumentację projektową i jakie są rodzaje nadruków.

KEYCE - 30.05

Hala Łukowa ul. Wójta Radtkego 36 | start 12:00 | zbiórka "pod zegarem"

è  Szkolenie odbędzie się w pawilonie nr 301 w podziemiu Hali Łukowej

- Keyce: Keyce jest marką stworzoną przez damsko - męski duet. On projektant, miłośnik detalu, perfekcjonista, ona - marketingowiec i PR- owiec, miłośniczka dobrej jakości. O marce mówią: " Zainspirowani nurtem luksusowego streetwearu, przenosimy ideę perfekcyjnego krawiectwa na modę uliczną. Nie uważamy się jednak za markę typowo streetwearową, a raczej modową. Przykładamy dużą uwagę do samej formy i estetyki naszych projektów.  

Szkolenie pawilon nr 301 - podziemie Hali Łukowej

SZKOLENIE:

Rysunek mody - podczas szkolenie pokażemy jak przygotować rysunek, tak aby krawcowa zrozumiała jaki produkt chcemy uzyskać. Pokażemy jak z rysunku powstaje finalny produkt.

informacje dodatkowe:  www.haletargowegdynia.pl 

 FB/haletargowegdynia