10.04.10
Tragedia narodowa w Smoleńsku. Polska pogrążona w żalu i żałobie.

 

Rządowy samolot z Prezydentem Lechem Kaczyńskim, Marią Kaczyńską oraz polską delegacją na uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, rozbił się przy lądowaniu na lotnisku w Smoleńsku. Katastrofy nikt nie przeżył. Na pokładzie były 96 osoby, w tym Honorowy Obywatel Gdyni Ryszard Kaczorowski.

Decyzją Prezydenta Miasta na czas żałoby narodowej odwołane zostają wszystkie imprezy rozrywkowe, koncerty, wystawy, przedstawienia teatralne w Gdyni. Flagi narodowe zostają opuszczone do połowy masztów.

W hallu Urzędu Miasta Gdyni zostaje wyłożona księga kondolencyjna.

Wszystkich, których poruszyła tragedia zapraszamy do wyrażenia swych uczuć i refleksji w sobotę od godz. 14.00 bez ograniczenia czasu, także w niedzielę i w kolejne dni żałoby, od godz. 8.00 do godz. 20.00.

W sobotę 10 kwietnia o godz. 17.00 w kościele garnizonowym pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Gdyni-Oksywiu zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

W niedzielę 11 kwietnia o godz. 11.30 w kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski przy ul. Świętojańskiej, zaplanowana wcześniej Msza Sw. w intencji ofiar mordu w Katyniu będzie odprawiona takze w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

W poniedziałek o godz. 20.00 w kościele Najświętszej Marii Panny zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

portal www.gdynia.pl

więcej