25.05.15
Rozpoczęcie sezonu przez gminy Północnych Kaszub

Gdynia i gminy zrzeszone w stowarzyszeniu NORDA zapraszają turystów do odkrywania uroków regionu Północnych Kaszub. Swoją bogatą ofertę kulturalną ogłosiły podczas inauguracji sezonu letniego na konferencji prasowej w gdyńskim InfoBoxie.

Kaszuby są doskonałym miejscem wypoczynku dla osób preferujących każdy sposób spędzania urlopu. Miłośnicy aktywnych wakacji mogą zwiedzać okoliczne atrakcje na rowerach, żeglować po jeziorach, czy surfować na wodach zatoki. Kaszuby doskonale znają również wielbiciele zbierania grzybów oraz łowienia ryb. Wiele atrakcji znajdą dla siebie również osoby, które lubią zwiedzać, ale także osoby, które chcą wypoczywać w spokoju na łonie natury. Kaszuby Północne zaspokoją wszystkie te potrzeby. Malownicze miasteczka, urokliwe krajobrazy oraz bliskie położenie aglomeracji Trójmiasta czynią to miejsce jeszcze bardziej wyjątkowym.

 

Gminy i miasta zrzeszone w Stowarzyszeniu NORDA przygotowały dla turystów informatory opisujące atrakcje regionu. Planowane do końca roku wydarzenia i imprezy plenerowe, a także opisy zabytków i miejsc wartych obejrzenia zamieszczone zostały w aplikacji mobilnej Gdynia i Północne Kaszuby. W  informacjach turystycznych Gdyni i miast NORDY dostępne są mapki regionu prezentujące miejsca warte odwiedzenia w miejscowościach Północnych Kaszub. Planowany jest także wydruk plakatów informujących o wydarzeniach przygotowanych przez gminy i miasta NORDY. Dostępny już jest plakat z wykazem imprez czerwcowych.