28.04.10
Porozumienie o współpracy Agencji Rozwoju Gdyni oraz Gdyńskiego Centrum Innowacji

Współpraca z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym jest dla nas niezwykle ważna i prestiżowa. Stąd bardzo miło nam poinformować o zawarciu oficjalnego porozumienia - umowy o współpracy z Gdyńskim Centrum Innowacji, jednostką budżetową, która odpowiada za zarządzanie PPNT. Porozumienie podpisały dyrektor PPNT Pani Anna Borkowska oraz prezes zarządu Agencji Rozwoju Gdyni - Anna Somorowska. Porozumienie zakłada m.in. deklarację wspierania w obszarach:

  • wzajemnego promowania działalności (m.in. poprzez umieszczenie linków i logotypów na stronach internetowych, zamieszczanie materiałów informacyjnych w wydawnictwach partnerów oraz na stronie internetowej etc.);
  • organizacji spotkań i konferencji ukierunkowanych na rozwój miasta Gdyni oraz przedsiębiorczości firm z regionu;
  • budowania partnerstwa we wspólnych projektach unijnych i krajowych.

 

Sukces krótkiej w końcu historii Parku, pokazuje jak ogromny potencjał tkwi w zasobach ludzkich mieszkańców Trójmiasta i Pomorza. Wiele firm z Parku jest rozpoznawanych na świecie, właśnie dzięki innowacyjności i kreatywności, dzięki którym odniosły sukces.

Park już niedługo rozpocznie wielki etap rozbudowy, który pozwoli na przyjęcie kolejnych perspektywicznych, innowacyjnych firm w sektorach wzrostu oraz poprawi dostępność zaplecza badawczo-rozwojowego.  

O jakości firm z gdyńskiego parku, świadczyć choćby mogą ostatnie targi:

Internet World w Londynie w dniach 27-29 kwietnia

gdzie. wśród 300 wystawców, z zakresu marketingu internetowego oraz biznesu elektronicznego, 12 000 profesjonalistów, pojawiło się 6 innowacyjnych firm z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni, w tym InteliWise, Fido Intelligence, Esy Floresy, Master Telecom, PayLane. Targi odwiedziło ponad 12 000 profesjonalistów. 

Warto także przypomnieć, że Gdyńskie Centrum Innowacyjności współpracuje z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego przy organizacji szkoleń i warsztatów "Zaprojektuj swój zysk", który po raz pierwszy zawitał z prezentacją do Gdyni, właśnie w Parku, na VII Międzynarodowym Forum Gospodarczym, na zaproszenie lidera Panelu Turystyka - Anny Somorowskiej. 

Naszym serdecznym przyjaciołom z Parku oraz Gdyńskiego Centrum Innowacji, życzymy dalszych sukcesów.