09.07.09
Otwarcie „Gdynia Design Days” – uczestniczyliśmy w otwarciu festiwalu dizajnu w Muzeum Miasta Gdyni

Nie bez satysfakcji odnotowujemy drugą edycję „Gdynia Design Days” w Gdyni, wydarzenia o randze międzynarodowej, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego i Urząd Miasta Gdyni. Gdynia Design Days istotnie wpływają na nowoczesny wizerunek miasta, są atrakcją dla turystów, równocześnie ożywiając środowisko twórców i projektantów z Gdyni i Pomorza.

Wydarzenie jest bardzo bliskie obszarom zainteresowania Agencji – w tym m.in. rozwojowi sektora przemysłu kreacji w Gdyni czy urządzania przestrzeni miejskiej. Agencja Rozwoju Gdyni będzie uczestniczyła również w sesji kończącej warsztaty dla projektantów tzw. DNI KREATYWNEGO BIZNESU. Sesja odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, al. Zwycięstwa 96/98 w Gdyni, 16 lipca – godz. 11.00 - 16.00.

Przypominamy, że 18 maja w Warszawie mieliśmy okazję wspierać promocję GDD na zorganizowanej  w centrum prasowym PAP konferencji i spotkaniu z dziennikarzami.  W trakcie IX Międzynarodowego Forum Gospodarczego www.forum.gdynia.pl, Panel „Przestrzeń miejska” będzie poświęcony zagadnieniom również wpisanych w tematykę GDD, czyli kontekstowi dobrze, inteligentnie zaaranżowanej przestrzeni miasta.