02.12.19
Nowa przystań kajakowa w Wejherowie

Miłośnicy kajakarstwa za dwa lata będą mogli korzystać z nowej infrastruktury wybudowanej na  rzece Redzie w Wejherowie. W pobliżu drogi wylotowej w kierunku Krokowej powstanie przystań kajakowa z pomostem i miejscem odpoczynku. Marszałek województwa pomorskiego  Mieczysław Struk podpisał z Beatą Rutkiewicz, zastępcą prezydenta Wejherowa umowę o dofinansowaniu  projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Meandry Północy, rzeka Reda – miasto Wejherowo”.

Dzięki projektowi kolejne rzeki na Pomorzu zostaną przygotowane pod rekreację turystyczną. Kajakarze od 2021 r. pływający po rzece Redzie w Wejherowie będą mogli skorzystać z nowoczesnej przystani kajakowej. W ramach projektu wybudowany zostanie pomost o dł. 20m, miejsce do cumowania i wodowania kajaków, dwie wiaty wypoczynkowe z ławkami i stołami – miejsce dla uczestników spływów kajakowych oraz stojaki dla rowerów z miejscem naprawczym. Przebudowany zostanie również parking leśny, a cały teren zostanie utwardzony.  

 

- Już od sezonu roku 2021 miłośnicy sportów wodnych będą mogli korzystać w Wejherowie z nowej przystani kajakowej z infrastrukturą i miejscem odpoczynku – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. - Przystań będzie punktem etapowym spływów na rzece Redzie. Powstanie naprawdę wspaniałe miejsce, które z pewnością uatrakcyjni turystycznie nasze miasto. Całkowita wartość naszego projektu to 977,5 tys. zł, a dofinansowanie wyniosło prawie 831 tys. zł.

 

Umowy o dofinansowanie podpisywali włodarze miast, gmin, a także podmioty prywatne, które są odpowiedzialne za realizację zadań z zakresu rozwoju pomorskich szlaków kajakowych oraz turystyki wodnej. To między innymi przedstawiciele Gdańska, Redy, Wejherowa oraz gmin Potęgowo i Czarna Dąbrówka. Dofinansowanie projektów tych projektów opiewa na łączną kwotę ponad 34 mln zł.