19.10.16
Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni

Gdynia gościć będzie naukowców, architektów i konserwatorów z kilkunastu krajów na świecie na 5. konferencji „Modernizm w Europie – Modernizm w Gdyni”. Przez 3 dni posłuchać będzie można 26 prelekcji poświęconych XX-wiecznej architekturze.

W gdyńskim Parku Naukowo-Technologicznym w dniach 20-22 października 2016 r. odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona zabudowie modernistycznej "Architektura XX w. – ochrona – konserwacja", organizowanej przez miasto Gdynię.

Na konferencji omówione zostaną stany badań nad architekturą modernizmu i aktualne problemy jej ochrony i konserwacji. Prelegenci zajmować się będą nie tylko przykładami architektury gdyńskiej, ale również przeanalizują przykłady XX zabudowy innych miast polskich – Olsztyna, Krakowa, Rzeszowa, Warszawy,  a także modernizmu światowego - angielskiego, włoskiego, czeskiego, litewskiego, łotewskiego. Dr Jeremie Hoffmann z Izraela przeprowadzi  studium porównawcze modernizmu Gdyni i Tel Awiwu. Poznamy również architektoniczną działalność kobiet w okresie PRL.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny.

Program konferencji dostępny jest na stronie modernizmgdyni.pl