21.09.12
Miniatury Gdyńskich Kamienic na stoisku partnerskim Gdyńskiego Szlaku Modernizmu w czasie konferencji międzynarodowej "Modernizm w Gdyni - modernizm na świecie"

3-Międzynarodowa konferencja "Modernizm w Gdyni – modernizm w Europie" przyciągnęła naukowców, badaczy, propagatorów i pasjonatów modernizmu z kilkudziesięciu ośrodków miejskich, naukowych w  Polsce oraz w Europie. Specjalnie przygotowane na konferencje prezentacje, referaty oraz komunikaty istotnie wzbogacają dotychczasową wiedzę oraz świadomość dot. wielu zagadnień architektury XX w. do lat 60ch.

Profesjonalnie zorganizowana konferencja (przez Urząd Miasta Gdynię przy wsparciu Partnerów), potwierdza wciąż rosnące zainteresowanie tematyką historii architektury okresu modernizmu, w tym także powojennego.

Bez wątpienia, swój wkład w propagowanie architektury, wnosi projekt Gdyńskiego Szlaku Modernizmu.  Na konferencji Szlak był obecny m.in. dzięki Partnerom, w formie stoisk z pamiątkami, książkami oraz specjalnie zaprojektowane prezenty dla prelegentów – makietę Domu Żeglarza w skali 1×400, wykonaną z żywicy przez Mikro Art Studio z PPNT w Gdyni.

Inne oryginalne pamiątki również przyciągały uwagę uczestników w tym z najnowszej serii "Gdynia w miniaturze" np. rozkładana panorama modernistycznej Gdyni (w cenie już 5 PLN), zaprojektowana w ekspresyjnej formie przez gdyńską projektantkę (Olgę Obst), zaś wykonana z recyklingowej tektury, czy miniatury z żywicy gdyńskich kamienic – seria, którą będziemy sukcesywnie rozwijać – do kompletowania hobbystycznego lub/i układania w większe kompleksy – układy urbanistyczne. 

Serdecznie zapraszamy – na nasze specjalne stoisko w Domu Żeglarza (Wydział Nawigacji Akademii Morskiej al. Jana Pawła 3) - jeszcze dzisiaj do 16:30, a także do odwiedzenia wybranych sklepów z pamiątkami, w tym sklepu Arcy Souveniry przy ulicy 3 Maja 19.