06.11.12
Legenda Morska Gdyni zaprasza na – II Spotkanie - Morskie Korzenie Gdyni

Efekty pierwszego spotkania z cyklu "Morskie Korzenie Gdyni" przeszły nasze oczekiwania. Zyskaliśmy interesujące morskie opowieści i unikatowe fotografie. Zapraszamy zatem ponownie do gościnnego Klubu "Stella Maris", prowadzonego przez ojca Edwarda Pracza, duszpasterza ludzi morza.
W ramach spotkań z cyklu "Morskie Korzenie Gdyni"  docieramy do gdyńskich rodzin, gromadzimy rodzinne przekazy, opowieści o ludziach, zdarzeniach związanych z  szeroko pojętą  morską historią. Wierzymy, że w rodzinnych archiwach, domowych albumach, pamięci ludzi związanych z morzem wciąż jest jeszcze wiele informacji wartych ocalenia, upowszechnienia.
Zachęcając do spontanicznego odzewu, zapraszamy na kolejne spotkania. 

  • „Morskie Korzenie Gdyni” - 
  • 7 listopada godz. 17.00,
  • klub Stella Maris, przy kościele MatkiBoskiej Nieustającej Pomocy  i św. Piotra Rybaka, ul. Portowa 2.   

Przed pierwszym spotkaniem zadaliśmy pytanie, prośbę o identyfikację prezentowanych wówczas fotografii. Uzyskaliśmy ciekawe informacje, nowe opowieści o ludziach "Legendy Morskiej Gdyni".
Obecnie prosimy o pomoc w identyfikacji fotografii przedstawiającej niecodzienny żeglarski chrzest. Basen Żeglarski im. Gen. Zaruskiego, okres tuż powojenny i chrzciny noworodka na jednym z zacumowanych jachtów. Kto pomoże rozszyfrować okoliczności tego wydarzenia?
Więcej na stronie:

www.legendamorska.pl 

Agencja Rozwoju Gdyni

tel. 58 669 70 04