02.02.16
Kolejka na Kamienną Górę oraz rewitalizacja Placu Grunwaldzkiego z prestiżową nominacją do tytułu "Inwestycji Roku" w woj. pomorskim.

Kolejka na Kamienną Górę oraz rewitalizacja Placu Grunwaldzkiego zostały nominowane do prestiżowej grupy 10 kandydatów "Inwestycji Roku" w woj. pomorskim, w ramach plebiscytu Pomorskie Sztormy organizowanego przez "Gazetę Wyborczą Trójmiasto" oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Z Gdyni do tej samej kategorii eksperci zakwalifikowali jeszcze jeden obiekt - Park Konstruktorów, zrealizowany na terenach dawnej Stoczni Gdynia, a pełniący funkcję miejsca, które oferuje atrakcyjne przestrzenie do pracy i prowadzenia biznesu dla kreatorów, projektantów i inżynierów, w której mogę rozwijać zaawansowane technologicznie projekty od "koncepcji do produktu".

W ramach plebiscytu przyznawane są nagrody dla przedstawicieli pomorskiego biznesu, sportu i kultury w jedenastu kategoriach - 9 z nich wybierze kapituła konkursowa, trzy pozostałe zostaną przyznane zostaną głosami internautów i czytelników.

Głosowanie trwa od 29 stycznia do 14 lutego. Można głosować za pomocą kuponów publikowanych codziennie na łamach Wyborczej oraz w Internecie:http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/1,150641,19550698,pomorskie-sztormy-2015-czas-na-glosowanie.html

Budynek Gdyńskiego Centrum Filmowego, stanowiący ważny element rewitalizacji obszaru - zagospodarowania Placu Grunwaldzkiego, w grudniu 2015 r. otrzymał nagrodę Eurobulid Awards za najlepszy zrealizowanego projekt architektoniczny roku.