21.04.16
Inauguracja sezonu letniego

Wjazdem czołgu w Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf” w Dąbrówce zainaugurowany został sezon letni w Gdyni i Północnych Kaszubach. 23 pomorskie samorządy zrzeszone w Forum NORDA zaprezentowały nowe atrakcje dla turystów odwiedzających ten region Polski.

Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf” zlokalizowane w gminie Luzino jest nową placówką, która poszerzyła ofertę szlaku historii militarnej Kaszub Północnych. W ramach muzeum funkcjonuje również Muzeum Saperskie „Explosive”.  Placówka posiada ponad 50 czołgów i pojazdów wojskowych oraz bogatą kolekcję eksponatów

Kaszuby Północne dzięki swojemu unikatowemu położeniu co roku przyciągają wielu turystów. Gminy starannie przygotowują się do nadchodzących wakacji stale poszerzając ofertę swoich atrakcji i letnich wydarzeń.

- Jesteśmy w roku,  w którym wszystkie wskaźniki mówią, że wiele osób ze względu na sytuację geopolityczną zrezygnuje z wakacji za granicą. To dla nas wielka szansa i mam nadzieję, że ten rok będzie dla nas szczególnie dobry - mówiła podczas spotkania inaugurującego sezon wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka - Spychała. – Co prawda najwięcej turystów odwiedza nas w lecie, jednak mamy ambicję, aby tworzyć ofertę również poza sezonem, co już się dzieje.     

W tym roku aplikacja mobilna „Gdynia i Północne Kaszuby” prezentująca propozycje spędzenia czasu zarówno kulturalne, sportowe i rekreacyjne została poszerzona o moduł ścieżek rowerowych zlokalizowanych na tych terenach. Wystarczy smartfon i rower i można zaplanować bardzo ciekawe wyprawy krajoznawcze.