03.11.10
II Etap prac nad wdrażaniem Szlaku Modernizmu w Gdyni

Modernistyczna zabudowa Gdyni, to jeden z najbardziej niedocenianych atutów miasta w oczach zarówno mieszkańców jak i tysięcy turystów przyjeżdżających do Gdyni i Trójmiasta. Agencja Rozwoju Gdyni, wspólnie z Partnerami, realizuje zadanie zlecone przez referat turystyki miasta Gdyni, mające przyczynić się do rozpropagowania walorów modernizmu, w tym poprzez zbudowanie ciekawych kompozycji ofert oraz system działań marketingu i wizerunku miejsca.
Do realizacji projektu zaangażowano specjalistów o największym w Polsce doświadczeniu, w zakresie budowania markowych szlaków tematycznych. W trakcie prac przeprowadzono już ponad 50 spotkań i konsultacji, wybrano i podpisano umowy z kilkunastoma partnerami na Szlaku. Ważnym elementem prac jest wzbogacanie oferty "typowego zwiedzania" o takie elementy jak "żywe interakcje" z ciekawymi miejscami i postaciami na szlaku, edukacyjno-przygodową grę miejską na szlaku, czy możliwość skorzystania z usług lokalnych operatorów jednostek wodnych (zwiedzanie Gdyni i portu od wody), oraz wydarzenia na szlaku typu "Otwarte kamienice", pozwalające na poznanie i obejrzenie wielu atrakcyjnych miejsc, najczęściej niedostępnych dla odwiedzających na co dzień.
W ramach prac nad szlakiem powstanie dedykowana strona internetowa, mapki tras szlaku, specjalne pamiątki oraz folder dedykowany dla wszystkich turystów, mający zainteresować tematyką architektury modernistycznej np. przez hobby fotograficzne - "budynki modernistyczne należą do niewykle fotogenicznych".
Projekt Szlaku będzie bez wątpienia rozwijał się przez jeszcze najbliższe lata. Decydować będzie o tym, nie tylko potencjał modernistycznych obiektów w Gdyni, ale również nowe potrzeby i pomysły rosnącej grupy miłośników moderny. Wszystkich zainteresowanych projektem prosimy o kontakt, zachęcamy także do wysyłania propozycji hasła promującego modernizm gdyński, najciekawsze propozycje nagrodzimy wydawnictwami - książkami o modernizmie.

zespół projektowy
Agencja Rozwoju Gdyni