22.08.11
I Weekend Architektury - już za nami. Pierwsze podsumowanie

Pierwsze podsumowanie Weekendu Architektury:

  • Setki spacerowiczów na trasach Via modernizm oraz Via Architektura (komplety zapisów, ponad 400 osób na oficjalnych spacerach!!!)
  • Ok. 200 osób - uczestniczyło w wycieczkach po obiektach Sea Towers i Transatlantyk (nie dla wszystkich starczyło miejsc)
  • Archi Prelekcje - znakomite wystąpienia historyków, architektów oraz urbanistów, które skupiły - ponad 100 osób przez dwa dni Wieczorów z Architekturą, sala klubu Riwiery okazała się znakomitym miejscem do prowadzenia interesujących i ważnych dyskusji
  • ok. 40 uczestników Gry Miejskiej - specjalnej edycji w trakcie Weekendu Architektury.
  • Setki uczestników wystaw plenerowych oraz fotograficznych, w tym wystawa "Aleja Miast Bałtyckich", "Mieszkać w mieście" oraz KreoGdynia
  • w sumie ponad 200 prac wpłynęło na konkursy fotograficzne organizowane w czasie Weekendu.
  • Plac Kreacji - przyciągał młodzież, dzieci i rodziny, także w okresie niesprzyjającej aury.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Partnerom wydarzenia, w tym prelegentom, architektom, przewodnikom miejskim oraz projektantom mebli za aktywne włączenie się w wydarzenie. Okazje do prezentacji miały także firmy developerskie, które również pomogły nam w przedsięwzięciu. Dzięki Mostostalowi Warszawa mogliśmy zobaczyć jak zaczyna przeobrażać się dworzec gdyński, zaś dzięki klubowi Riwiera wysłuchać w zabytkowym wnętrzu interesujących wykładów i dyskusji. 

Jak usłyszeliśmy od Państwa, podobne spacery i akcje popularyzujące architekturę gdyńską powinny odbywać się częściej, stąd z pewnością przed kolejną edycją Weekendu Architektury, nie zabraknie także wydarzeń mniejszej skali. Od jutra do piątku, udostępnimy miłośnikom Gdyni i modernizmu taras widokowy przy Świętojańskiej 44 (kamienica Pagedu), w godzinach 12:30-16:30, zapisy na wejście na taras pod numerem telefonu 58 669-70-04 lub 58 620 24 17. Zapraszamy wszystkich także do udziału w letniej formule Gry Miejskiej "Zagadki Gdyńskiego Modernizmu" - na grę można zapisać się codziennie w godzinach pracy Miejskiej Informacji przy ul. 10 Lutego 24.

Nie ustrzegliśmy się także potknięć za które serdecznie przepraszamy w imieniu zespołu przygotowującego wydarzenie. Omyłkowo do redakcji "Ratusza" wysłaliśmy program z błędną datą jednego ze spacerów na trasie Orłowo - Kolibki - z prowadzeniem przez Pana Sławomira Kitowskiego. W związku z zaistniałą sytuacją, deklarujemy zorganizowanie w najbliższym czasie specjalnego spaceru "jesienne barwy Orłowa", z dodatkowymi atrakcjami, o których wkrótce poinformujemy. Wszystkich poszkodowanych bardzo przepraszamy za niezamierzoną pomyłkę.

Pasjonatów modernizmu i architektury zapraszamy do śledzenia informacji na naszej stronie internetowej www.modernizmgdyni.pl oraz Facebook-u.