07.12.19
Gdyński Jarmark Świąteczny 2019

W imieniu miasta Gdynia zapraszamy na Jarmark Świąteczny!

W tym roku przedświąteczny czas w naszym mieście zapowiada się wyjątkowo. Nie zabraknie magicznej atmosfery, kolorowych światełek i wielu wydarzeń, które wprowadzą mieszkańców w niezwykły klimat. Powiew świątecznej radości w szczególny sposób będzie można poczuć na placu Grunwaldzkim. Na dwa tygodnie zamieni się on w świąteczne miasteczko. Ponadto rozświetlą go specjalnie zaprojektowane iluminacje.
Jarmark rozpocznie się 8 grudnia i potrwa do 22 grudnia będąc idealną okazją, do kupienia oryginalnych dekoracji i prezentów oraz do rozsmakowania się w świątecznych kulinarnych inspiracjach.

Plac Grunwaldzki zmieni swoje oblicze, aby wprowadzić gdynian w bożonarodzeniową atmosferę. Przekształci się w świąteczne miasteczko, którego nie sposób będzie nie zauważyć. Oświetlą je przygotowane specjalnie na tę okazje iluminacje świetlne. Jarmark Świąteczny to przede wszystkim niezapomniana atmosfera, o którą zadbają wystawcy, artyści i ulubiony gość wszystkich dzieci - święty Mikołaj.

Na odwiedzających czekać będzie 20 stoisk z bogatą ofertą świątecznych dekoracji i pomysłów na prezenty dla bliskich. Wszyscy zainteresowani znajdą tam m.in.: ręcznie wykonane ozdoby, stroiki, biżuterię, ceramiczne podkładki, obrazy, świece czy gotowe zestawy prezentowe. Będą też świąteczne wyroby i słodycze - np. pierniki czy bombonierki, a także aromatyczne kawy i herbaty oraz akcesoria do ich zaparzania.

Na Jarmarku nie zabraknie kulinarnych specjałów z różnych regionów Polski i świata. Skosztować lub zakupić będzie można m.in.: pierogi, regionalne wędliny, góralskie sery, chleb, bigos, litewskie specjały, węgierskie ciasto drożdżowe, greckie chałwy, miody, słodycze czy torty i domowej roboty wypieki. A na rozgrzewkę przygotowano gorącą czekoladę, herbatę świąteczną czy grzańca, miody z owocami, bakaliami i orzechami, ciasta i torty, chleb, rogale i bułeczki własnego wypieku.

Jeśli mowa o Świętach, to nie można też zapomnieć o ulubionym gościu wszystkich dzieci. Świętego Mikołaja będzie można spotkać na terenie Jarmarku - między godz. 16.00 a 19.00, gdzie ma zamiar spacerować i wysłuchać życzeń każdego malucha. Zainteresowani mogą nawet uwiecznić tę chwilę. Święty Mikołaj będzie bowiem chętnie pozował do zdjęć. W muszli koncertowej zostanie zaaranżowany pokój Świętego Mikołaja, gdzie zostaną wykonane pamiątkowe fotografie.

Najmłodsi będą mięli możliwość, aby przejechać się świąteczną karuzelą.

O przyjemne spędzenie czasu z rodziną zadbają również lokalni artyści. Każdego popołudnia, między godz. 16.00 a 19.00, w muszli koncertowej atrakcje muzyczne zapewnią m.in.: Chór Symfonia, Teatr Junior, Kuźnia Talentów czy Gdynia po Godzinach. Występy na scenie każdego dnia będą trwały od 60 do 90 minut.

W wybrane dni można też liczyć na inne atrakcje. Jedną z nich będą warsztaty kulinarne dla dzieci, które odbędą się 17 grudnia w restauracji Muszla.

 

Pl. Grunwaldzki 2 w Gdyni

8 - 22 grudnia 2019 r.

Godziny:

poniedziałek - czwartek: 13:00 - 19:00

piątek: 13:00 - 21:00

sobota - niedziela: 11:00 - 21:00

 

Zapraszamy ciepło i świątecznie!