22.10.15
Gdyński Budżet Obywatelski

Od 25 października rozpoczyna się głosowanie na projekty gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Do głosowania zakwalifikowanych zostało 179 projektów. Warto skorzystać z szansy pozwalającej mieszkańcom na kształtowanie swojej najbliższej przestrzeni 

Budżet partycypacyjny cieszy się coraz większą popularnością wśród samorządów w całym kraju. Samorządowcy decydują się na powierzenie części budżetu miasta w zarządzanie swoim obywatelom. Mieszkańcy zgłaszają propozycje projektów mieszczących się w zadaniach należących do samorządu. Realizowane zostają projekty, które otrzymają największe poparcie mieszkańców wyrażone poprzez głosowanie.

Gdynianie w okresie 25 października - 4 listopada będą wybierali najciekawsze i najbardziej potrzebne projekty w danym rejonie miasta. W tym roku zgłoszono 222 pomysły do budżetu obywatelskiego. Do głosowania  zakwalifikowano 179 projektów. Największą inicjatywą wykazali się mieszkańcy Obłuża składając 20 wniosków. Po kilkanaście projektów przygotowali mieszkańcy Małego Kacka (17), Wzgórza Św. Maksymiliana (15), Redłowa (14), Dąbrowy (13), Orłowa (13), Wielkiego Kacka (12), Chwarzna – Wiczlina (12), Kamiennej Góry (12), Pustek Cisowskich-Demptowa (11).

Najwięcej spośród wszystkich zgłoszonych inicjatyw dotyczy przeprowadzenia inwestycji i remontów (41proc.), jednak coraz większą popularnością cieszą się również projekty związane z rekreacją ( 35 proc.). 14 proc. wniosków proponuje realizację działań związanych z poprawą bezpieczeństwa, a 10 proc. odnosi się do działań wpływających na poprawę estetyki miasta. Zwycięskie projekty poznamy 12 listopada 2015 r.

 

Wszystkie informacje dotyczące budżetu obywatelskiego dostępne są na stronie: https://bo.gdynia.pl