16.05.17
Gdyńska Noc Muzeów

Jest jedna taka sobota w roku, kiedy muzea i inne instytucje kultury, zapełniają się odwiedzającymi. Ta niezwykła noc przypada na 20 maja br. Szykujcie się na niezapomniane wydarzenia.


W sobotę Biblioteka Gdyńska zaprasza już od godz. 16. Podziemia czytelni zamienią się w moskiewskie metro z roku 2033. Grupy trzyosobowe będą próbowały wydostać się z tego futurystycznego pomieszczenia. Aby wziąć udział w zabawie najlepiej wysłać wcześniej formularz zgłoszeniowy i zarezerwować sobie miejsce. Maila należy przesyłać na adres d.rybacki@bibliotekagdynia.pl . Formularz dostępny będzie na stronie www.bibliotekagdynia.pl Zabawa potrwa do godz. 1.00.


Od godz. 18 zaprasza Muzeum Miasta Gdyni, które przygotowało warsztaty projektowe oraz stemplowania dla dzieci, koncert zespołu Komety. Do północy kursować po ulicach Gdyni będzie specjalna linia N, która obwiezie nas po mieście. W zabytkowych trolejbusach będzie można posłuchać opowieści o historii Gdyni, jej architekturze i motoryzacji.


Od godz. 19 swoje drzwi przed zwiedzającymi otwiera Muzeum Emigracji, które tej nocy zmieni się w Dworzec Morski. Pośród dworcowych gongów będzie można poczuć atmosferę oczekiwania na podróż transatlantykiem.

Tej nocy zapraszają równie Centrum Kultury w Gdyni, Gdyńskie Muzeum Motoryzacji i Muzeum Marynarki Wojennej. W Galerii przygotowana zostanie wystawa prac Władysława Strzemińskiego, malarza i pioniera konstruktywistycznej awangardy lat 20. i 30. XX wieku. Miłośnicy motoryzacji muszą zawitać na ul Żwirową 2c, aby obejrzeć kolekcję zabytkowych samochodów i motocykli, a wśród nich takie perły jak: Ford T – pierwszy taśmowo produkowany samochód osobowy, Buick Master Six - w którym wszystkie części, a nawet powietrze w oponach, jest oryginalne, Buick Deluxe – którego opancerzoną wersją jeździł sam Al Capone, czy Harley Davidson 42 WLA - najbardziej znany motocykl wojskowy w historii. W Muzeum Marynarki Wojennej będzie można wziąć udział w Wielkiej Grze Muzealnej, zwiedzić ORP Błyskawicę, obejrzeć musztrę paradną, a także zobaczyć prezentację jednostek wojskowych oraz grup rekonstruktorów historycznych.


Szczegółowy program Nocy Muzeów dostępny
tutaj