<< wróć

14.09.10
Gdynia świętuję! ChopinTour / Światowy Dzień Turystyki / II Weekend Kulinarny

 

W najbliższy weekend 18-19 września w Gdyni odbędzie się wielkie świętowanie z okazji trzech wydarzeń, takich jak:


- ogólnopolski Światowy Dzień Turystyki z udziałem Ministra Sportu i Turystyki oraz Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, zakończony galą w Teatrze Muzycznym.

Mamy dla Państwa podwójne zaproszenia na tą uroczystość, prosimy o zgłoszenia do czwartku 16 września b.r. pod adresem e-mail: projekty@arg.gdynia.pl.


Dodatkowo Hotel Gdynia ORBIS przygotował dla gości imprezy specjalną, promocyjną ofertę cenową na noclegi 18-19.09., z której, aby skorzystać należy podać hasło: „Światowy Dzień Turystyki”. Hotel Gdynia, ul. Armii Krajowej 22, 81-372 Gdynia, tel. 58 666 29 10.


- Chopin Tour finał, czyli uroczyste wpłynięcie żaglowca Fryderyk Chopin do Gdyni, będące zakończeniem rejsu po największych europejskich miastach portowych w ramach promocji polskiej turystyki; opowieści i ciekawostki z rejsu; quiz z nagrodami; podziękowania i wyróżnienia.


II Weekend Kulinarny, gdzie już od czwartku 16 września w określonych porach tzw. „Happy Hours” w restauracjach na Szlaku Kulinarnym serwowane będą mini dania w promocyjnej cenie 5 zł! Dla smakoszy, którzy odwiedzą jak największą liczbę restauracji i zbiorą naklejki czekają atrakcyjne nagrody jak m.in. wycieczka do Szwecji ufundowana przez Stena Line.


Dodatkowo w sobotę i niedzielę (18-19 września) w Centrum Gemini odbędą się pokazy live cooking, czyli gotowanie na żywo dań kuchni polskiej, jak i egzotycznej, a na deser coś miłego dla dzieci, czyli konkursy i zabawy w niedzielne popołudnie.


Więcej informacji n.t. II Weekendu Kulinarnego w Gdyni na stronie internetowej: www.kulinarnagdynia.pl

Bogaty program imprezy, gdzie każdy znajdzie coś ciekawego, to także:


… liczne koncerty: Audiofeels, Sławek Jaskułke, Marcin Wyrostek & Coloriage, Justyna Steczkowska i Agnieszka Szczepaniak


muzyczne show „Experyment Chopin” z udziałem tancerzy i artystów Teatru Muzycznego


Akcja Malowanie Fortepianów na Placu Grunwaldzkim w Gdyni


… sztuka interaktywna Liquid Space 6.0 prezentowana przez Studio Roosegaarde z Rotterdamu


Chopinowski Kiermasz Sztuki


Happy Hours w gdyńskich restauracjach oraz II Weekend Kulinarny, czyli pokazy kulinarne na żywo wraz z konkursami w Centrum Gemini

 

Więcej szczegółów na stronie organizatora: www.pot.gov.pl

Zapraszamy Państwa do udziału w imprezie !