08.10.15
Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2015

Ponad 30 prelegentów, cztery panele tematyczne, warsztaty, prelekcje i dyskusje, a wszystko poświęcone tematowi gospodarki morskiej już 9 października podczas Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2015.

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia stanowi kontynuację Międzynarodowego Forum Gospodarczego organizowanego w Gdyni od 2001 r.  Każdego roku to wydarzenie ściągało coraz większą liczbę uczestników. W tym roku zmianie uległa nie tylko jego nazwa, a także unowocześniona została formuła konferencji, debat, spotkań i warsztatów. W tym roku Forum koncentruje się głównie na zagadnieniach praktycznych, istotnych dla konkurencyjności przedsiębiorców oraz potencjale rozwojowym sektorów gospodarki morskiej i portów bałtyckich. Gospodarka morska to silny wyróżnik Gdyni i regionu, umożliwiający rozwój wielu sektorów współpracujących.

Wiceprezydent Gdyni, Katarzyna Gruszecka-Spychała na konferencji prasowej poprzedzającej Forum wyjaśniła decyzję zmiany formuły tego ważnego dla Gdyni wydarzenia. 

- Przez czternaście lat organizacji Międzynarodowego Forum Gospodarczego w Gdyni, miasto z uwagą obserwowało rozwój poszczególnych paneli. Skupiając się od tego roku całkowicie na Gospodarce Morskiej, skupiamy się na tym co dla miasta absolutnie najważniejsze, pozwalając rozwinąć skrzydła projektowi, który najpełniej na to zasługuje." – mówiła pani prezydent. 

Program Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2015 dostępny jest na stronie internetowej http://forum.gdynia.pl/pl/home