09.10.15
Festiwal Przygody WANOGA

Wejherowo na trzy dni staje się mekką odkrywców, podróżników, globtroterów, a także sympatyków obserwowania tej formy aktywności. Trwający od dzisiaj do niedzieli Festiwal Przygody WANOGA będzie obfitował w pokazy filmów, slajdów, fotografii z podróży po świecie, a także liczne imprezy plenerowe.

Wśród gości festiwalu znajdą się ludzie oryginalni, często bardzo znani - m.in. Arkady Paweł Fiedler, Ryszard Pawłowski i wielu innych. W sposób ciekawy podzielą się swoimi pasjami, dokonaniami i osiągnięciami. Będą wśród nich wyczynowi eksploratorzy, jak i autostopowicze, himalaiści i zwyczajni wędrowcy, odkrywcy i podróżnicy, grotołazi i żeglarze. Jednym słowem Ci wszyscy, dla których podróżowanie - bardziej niż celem samym w sobie - jest pasją i sposobem na doświadczanie życia.

Festiwal Przygody „WANOGA” to jedyna tego typu impreza odbywająca się jesienią w północnej Polsce. Wydarzenie to skierowane jest do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych tematyką podróżniczą, turystyką oraz aktywnymi formami spędzania wolnego czasu. Impreza ma być inspiracją do pogłębiania wiedzy krajoznawczej, a także rozbudzenia zainteresowania walorami turystycznymi świata i regionu pomorskiego.

Festiwal Przygody WANOGA jest dla każdego, kto ma w sobie choć "skrawek duszy wędrownika", czyli dla prawie każdego.

Termin festiwalu
9-11 października 2015 r.

Miejsce festiwalu:
Wszystkie prelekcje odbywać się będą w auli Filharmonii Kaszubskiej (Wejherowskie Centrum Kultury) wyposażonej w jeden z najnowocześniejszych systemów audiowizualnych w Polsce.
Wejherowo, ul. Sobieskiego 255

Festiwalowe atrakcje:
• cykl spotkań z podróżnikami, eksplorerami i dziennikarzami podróżniczymi,
• slajdowiska, reportaże, filmy reportażowe,
• rajd na orientację - trasa piesza i rowerowa,
• spływ kajakowy rzeką Redą,
• konkursy z nagrodami,
• stoiska z literaturą podróżniczą.

Szczegółowy program - www.wanoga.pl