30.06.09
Uruchomienie "Szlaku Kulinarnego Centrum Gdyni"!

30 czerwca Agencja Rozwoju Gdyni uruchomiła pierwszy etap wdrożenia projektu Szlak Kulinarny Centrum Gdyni. Projekt jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem w polskich miastach, jego celem jest wpływ na budowanie atrakcyjnego wizerunku Gdynia jako ośrodka turystyki miejskiej kulturowej oraz biznesowej. Prawie 40 wybranych restauracji na szlaku, jest położonych od siebie w odległości pieszego spaceru. Miejsca te odzwierciedlają tętno i styl życia miasta oraz najnowsze trendy kulinarne ze świata. Oprócz największej grupy restauracji z kuchnią etniczną, są tu także lokale promujące nowoczesny styl fusion oraz lokale łączące aktywność kulturalną z dobrą kuchnią.

Restauracje na szlaku będą współpracowały również przy budowie oferty wydarzeń, wspólnych promocji czy współdziałały w ramach szerokiego partnerstwa, nad atrakcyjną ofertą turystyczną i kulturalną (m.in. z członkami Lokalnej Organizacji Turystycznej oraz Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną). Przykładem mogą być warsztaty kulinarne, które mogą stanowić atrakcyjny element weekendowych pakietów turystycznych w samej Gdyni, Trójmieście oraz Pomorzu.

W najkrótszym przesłaniu idea Szlaku brzmi:

SZLAK KULINARNY CENTRUM GDYNI TO POMYSŁ PROMUJĄCY ZWIEDZANIE MIASTA W BLISKIEJ RELACJI Z DOBRĄ KUCHNIĄ. LOKALE NA SZLAKU TO PRZEDE WSZYSTKIM RESTAURACJE O GDYŃSKIM RODOWODZIE, PODOBNIE JAK SAMA GDYNIA "ZRODZONA Z MORZA I MARZEŃ". DLA WŁAŚCICIELI STANOWIĄ PRAWDZIWĄ PASJĘ I MIŁOŚĆ WYRAŻONĄ W JAKOŚCI I POMYSOWOŚCI PROPOZYCJI KULINARNYCH ORAZ ORYGINALNYM WYSTROJEM.

W ramach projektu oznakowano lokale logo szlaku , został także wyprodukowany folder wraz ze specjalną tabelą porównującą ofertę lokali oraz mapą, na której obok samych restauracji i ulic, są zaznaczone tylko główne punkty orientacyjne w mieście. Taka formuła mapy, pozwala na czytelną prezentację blisko 50 ciekawych miejsc – kulinarnej Gdyni oraz szybką ich lokalizację w przestrzeni miasta. Uruchomiono także stronę internetową szlaku, która będzie systematycznie rozbudowywana i aktualizowana o nowe pomysły oraz informacje dot. lokali i atrakcji na szlaku. Adres strony to: www.kulinarnagdynia.pl