21.10.10
Perły Bałtyku - Perły Biznesu "Trójmiasto dla przedsiębiorczych", 26.10.2010 r. Sopot

Gdańsk, Gdynia Sopot - trzy nadbałtyckie perły to miasta tętniące życiem. Chociaż stanowią jedną aglomerację, każde z nich ma własne ambicje i kierunki rozwoju. Dominujące wielkością Gdańsk i Gdynia prześcigają się w przyciąganiu inwestycji. Sopot, kojarzony przede wszystkim z wypoczynkiem i centrum rozrywkowym, ma również wielkie ambicje - zamierza stać się ważnym ośrodkiem biznesowym Trójmiasta.

Władze Sopotu wspólnie ze Stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość ogłosiły niedawno projekt powstania Centrum Wiedzy i Innowacji. Te same podmioty z sukcesem prowadzą Centrum Przedsiębiorczości, w tym Mikroinkubator. To nie wszystko: przyjęte w 2010 roku Studium Zagospodarowania przewiduje rozwój miasta wg dwóch osi: prestiżu (tu powstaną inwestycje zwiększające potencjał turystyczny) oraz biznesu i administracji (gdzie będzie się koncentrować przedsiębiorczość). Sopot jest także jednym z najbardziej „uporządkowanych” miast w Polsce - 85 proc. jego powierzchni posiada plany zagospodarowania przestrzennego, zaś prace nad pozostałymi mają się rozpocząć lada chwila. Doceniają to przedsiębiorcy: w mieście, gdzie mieszka 37 tys. mieszkańców, jest ok. 7 tys. podmiotów gospodarczych, a wielu biznesmenów z sąsiednich Gdańska i Gdyni mieszka tu na stałe.

Czy powyższe działania wystarczą, by stworzyć dogodne warunki dla przedsiębiorczych? Co biznesmenom mają do zaoferowania Gdańsk i Gdynia? Czym różnią się programy działąnia poszczególnych miast? Gdzie właściciele firm powinni szukać wsparcia logistycznego i finansowego? Lokalizacji pod nowe przedsięwzięcia (Gdańsk? Gdynia? Sopot?)? Jak mogą współtworzyć politykę inwestycyjną? Jak wpływać na wizerunek miast? I wreszcie: czego mogą oczekiwać od samorządowców w najbliższych latach?

Na te i wiele innych ważnych pytań odpowiedzą przedstawiciele miejskich władz, organizacji zrzeszających przedsiębiorców oraz praktycy i teoretycy biznesu podczas seminarium „Trójmiasto dla przedsiębiorczych”.

Seminarium jest kolejnym spotkaniem w ramach cyklu „Prospects in Poland” promujących polskie miasta i ich możliwości inwestycyjne.

Celem konferencji w Sopocie jest:
- omówienie trójmiejskiej polityki inwestycyjnej ze szczególnym uwzględnieniem współpracy z Małymi
i Średnimi Przedsiębiorstwami
- analiza projektów zrealizowanych wspólnie przez podmioty prywatne i samorządy
- przedstawienie lokalnych firm, które osiągnęły sukces
- prezentacja potrzeb i oczekiwań MŚP wobec samorządów
- strategia kreowania wizerunku Sopotu, Gdańska oraz Gdyni i ich kształt w najbliższej przyszłości
- finansowanie projektów inwestycyjnych, innowacyjnych, badawczych - ze źródeł komercyjnych i UE
- stworzenie forum wymiany opinii, doświadczeń pomiędzy przedstawicielami biznesu i włodarzy miasta.


Do grona mówców - obok władz i miejskich specjalistów - zaprosimy przedstawicieli lokalnych organizacji skupiających firmy i działających dla biznesu, w szczególności dla Małych i Średnich przedsiębiorstw, instytucji i firm oraz świata nauki.

Zapraszamy Państwa do udziału w konferencji !

26 października 2010 r.
Godz. 15:00 - 19:00
Państwowa Galeria Sztuki w Domu Zdrojowym w Sopocie przy Pl. Zdrojowym 2

Szczegółowy PROGRAM SEMINARIUM


Potwierdzenie obecności do 22.10.2010 r. pod adresem:
office@bluevine.pl