18.11.21
Jarmark Świąteczny w Gdyni

Jarmark Świąteczny w Gdyni

Przedświąteczny czas w Gdyni jak zawsze zapowiada się wyjątkowo. Nie zabraknie magicznej atmosfery, kolorowych światełek i wielu wydarzeń, które wprowadzą mieszkańców w niezwykły klimat. Powiew świątecznej radości w szczególny sposób będzie można poczuć na placu Grunwaldzkim, który zamieni się w świąteczne miasteczko. Ponadto rozświetlą go specjalnie zaprojektowane iluminacje.

Jarmark Świąteczny będzie trwał od 4 do 30 grudnia i będzie czynny w godz. 13:00 – 21:00 od poniedziałku do czwartku, 13:00 – 21:00 w piątki oraz 11:00 – 21:00 w weekendy. Będzie to idealna okazja do kupienia oryginalnych dekoracji i prezentów oraz do rozsmakowania się w świątecznych, kulinarnych inspiracjach.

Plac Grunwaldzki zmieni swoje oblicze, aby wprowadzić gdynian w bożonarodzeniową atmosferę. Będzie można podziwiać tam niezliczoną ilość efektownych iluminacji świetlnych oraz świątecznych dekoracji. Dodatkowo na terenie placu pojawią się specjalnie przygotowane bramy, które będą idealnym miejscem do wykonania pamiątkowych zdjęć w świątecznym klimacie. Wyjątkowym elementem tegorocznego wydarzenia będzie karuzela wiedeńska, która wprowadzi wyjątkowy nastrój.

Jarmark Świąteczny to przede wszystkim niezapomniana atmosfera, o którą zadbają wystawcy, artyści i ulubiony gość wszystkich dzieci – Święty Mikołaj. Na odwiedzających czekać będzie 29 stoisk z bogatą ofertą świątecznych dekoracji i pomysłów na prezenty dla bliskich. W szerokiej ofercie rękodzielniczej znajdą się m.in. makramy, biżuteria handmade w stylu vintage, stroiki, ceramiczne podkładki czy gotowe zestawy upominkowe.

Coś dla siebie znajdą także smakosze. Na jarmarku nie zabraknie specjałów z różnych regionów Polski i świata. Skosztować lub zakupić będzie można m.in.: pierogi, regionalne wędliny, góralskie sery, chleb, bigos, litewskie specjały, węgierskie ciasto drożdżowe, greckie chałwy, miody, słodycze czy torty i domowej roboty wypieki. Na rozgrzanie przygotowano gorącą czekoladę, herbatę świąteczną oraz grzańca. Wystawców gastronomicznych będą również reprezentować restauracje Gdyńskiego Szlaku Kulinarnego takie jak Kofeina Gdynia czy Muszla.

Jeśli mowa o Świętach, to nie można też zapomnieć o ulubionym gościu wszystkich dzieci. Święty Mikołaj odwiedzi Gdynię już 6 grudnia, jednak tym razem zadomowi się u nas na dłużej. Codziennie między godz. 16:00 a 19:00 najmłodsi będą mogli z nim porozmawiać oraz wykonać pamiątkowe zdjęcie, w specjalnie zaaranżowanym pokoju Świętego Mikołaja w muszli koncertowej.

O przyjemne spędzenie czasu z rodziną zadbają także lokalni artyści.  Atrakcje muzyczne zapewnią podopieczni Młodzieżowego Dom Kultury w Gdyni. Występy taneczne i wokalne na scenie będą trwały od czwartku do niedzieli przez 40 do 60 minut.

Zapraszamy do wspólnego spędzenia tego szczególnego, pięknego  okresu na Jarmarku Świątecznym w Gdyni!