10.08.13
Gdyńskie, letnie dni architektury, czyli pora na III edycję Weekendu Architektury w Gdyni

Weekend Architektury w Gdyni, 21-25 sierpnia 2013

Wydarzenie obejmuje kilkanaście różnych propozycji, w tym spotkania z architektami, Archi prelekcje (wykłady i prezentacje), spacery architektoniczne, wystawy, blok filmowy, warsztaty tematyczne, fotoplenery - całość w otwartej, bezpłatnej formule kierowanej do miłośników architektury. 

Trwają już zapisy na Archi Prelekcje oraz Archi Spacery - w tym trasami Gdyńskiego Szlaku Modernizmu, architektury współczesnej oraz tematyczne propozycje kierowane m.in. do pasjonatów fotografowania, rysowania - szkicowania miasta. W ramach Archi Prelekcji 23-24 sierpnia, można zapisać się na jeden lub dwa bloki bardzo interesujących wykładów i prezentacji (architektów, historyków, ekspertów i krytyków architektury).

Blok filmowy, w tym roku został znacząco poszerzony w stosunku do poprzednich edycji WA_2012 oraz WA_2013. W programie Weekendu, nie zabraknie propozycji tematycznych warsztatów - kierowanych do różnych grup odbiorców, zarówno ze względu na wiek, jak i poziom doświadczeń zawodowych (planiści, projektanci, amatorzy D.I.Y. - eko architektury wnętrz, dzieci i młodzież). Istotnym punktem wydarzenia, będą również wystawy tematyczne i pokonkursowe, w tym "Modernizm Gdyński w Obiektywie", "Apartament Gdyński", "Top Arch Świat", Top Arch Gdynia", zlokalizowane na terenie gdyńskiego InfoBoxu, Centrum Gemini oraz w plenerze - Skwer Kościuszki. 

Szczegóły poszczególnych propozycji, będą pojawiały się na tzw. tablicy aktualności strony internetowej wydarzenia:

Informacje o zapisach oraz programie Archi Prelekcji oraz Archi Spacerów:  

  • Archi Prelekcje, to dwudniowy blok wykładów, prelekcji i prezentacji z udziałem zaproszonych architektów, ekspertów, publicystów, badaczy historii architektury - więcej informacji w zakładce ARCHI Prelekcje
  • Archi Spacery - kilkanaście spacerów architektonicznych z doświadczonymi przewodnikami oraz ekspertami - program spacerów oraz więcej informacji w zakładce ARCHI Spacery

Organizatorem wydarzenia jest gmina Miasta Gdyni, partnerami strategicznymi Weekendu Architektury zostali spółka SwedeCenter oraz Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. 

Realizacja i koncepcja wydarzenia - Agencja Rozwoju Gdyni

serdecznie zapraszamy!!!