Wyróżnienie - herb minimalistyczny - Radosław Wesołowski

Opis projektu

W połowie 2012 roku, refleksja na temat obecnej kondycji identyfikacji wizualnej w moim rodzinnym mieście - w Gdyni, zrodziła pomysł by podjąć się autorskiej interpretacji herbu miasta w duchu słynnej modernistycznej maksymy: „less is more”. 

Punktem wyjścia do tych prac było odtworzenie symboliki herbu miasta za pomocą tylko jednej linii. Próbne szkice na papierze okazały się na tyle ciekawe, że podjąłem się opracowania tego znaku w wersji cyfrowej. Dążąc do zachowania idei minimalizmu graficznego, kształty kluczowych elementów kompozycji zostały odtworzone za pomocą najprostszych figur geometrycznych.

Naturalnym dopełnieniem i uzupełnieniem znaku, od samego początku wydawał się napis z nazwą miasta: Gdynia. Decyzja o ułożeniu go za pomocą kroju Futura – który jest przecież jednym z najbardziej znanych przykładów wczesnego modernizmu, była wręcz oczywista.

W sierpniu 2012 roku ukończone logo zostało zaprezentowane publicznie w internecie na znanym portalu „behance.net”, gdzie zyskało pozytywne oceny i entuzjastyczne komentarze przedstawicieli branży graficznej z całego świata.

 

Motorem do ponownego zajęcia się tym projektem po ponad rocznej przerwie i poprawieniem jego mankamentów (które z czasem się unaoczniły...), stał się konkurs „Kreacje – realizacje – współczesne inspiracje modernizmem”. Zarówno temat konkursu jak i miejsce jego organizacji są wręcz idealną okazją do zaprezentowania poprawionej wersji tego logo.

 

konkurs - "Kreacje - realizacje - współczesne inspiracje modernizmem"
I nagroda - "Transatlantyki" - Tomasz Czuban
II Nagroda - "Mali Moderniści" - pracownia Mali
III Nagroda - "Superjednostka mieszkalno-produkcyjna" Piotr Gniewek
Nagroda Specjalna - Pracownia Architektoniczna NANU
Wyróżnienie - Punkt Informacyjny Gdynia
Wyróżnienie - herb minimalistyczny - Radosław Wesołowski
Wyróżnienie - mała architektura plażowa inspirowane modernizmem
Wazonik ONENESS
Hotel Antares - pokoje wzorcowe inspirowane modernizmem
Budynek portierni i infrastruktury technicznej osiedla Fort Forest
Miejski Zdrój

O autorze

Notka biograficzna:

Radosław Wesołowski (urodzony 29 maja 1982 r. w Gdyni) – ukończył Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie z tytułem magistra ekonomii o specjalizacji Diagnozowanie Ekonomiczne i Funkcjonowanie Przedsiębiorstw.

Wieloletnia pasja związana z grafiką komputerową oraz umiejętności i doświadczenia zdobyte jako „freelancer” pozwoliły objąć stan...owisko grafika w jednej z gdyńskich drukarni wielkoformatowych. Praca ta związała dalsze decyzje zawodowe już ściśle z branżą projektowania graficznego. Blisko dwa lata przygotowań zaowocowały w lipcu 2013 roku założeniem własnej firmy zajmującej się projektowaniem na potrzeby druku, internetu, a także ilustrowaniem.

W 2012 roku praca autorstwa Radosława Wesołowskiego uzyskała I wyróżnienie w konkursie na projekt plakatu promującego wystawę zdjęć Wojciecha Zamecznika - „Zamecznik Now” w Warszawie. W tym samym roku wyróżniono także udziałem w kolejnej wystawie pokonkursowej projekt plakatu promującego akcję „Warmia – rebelia kultury”.