Nagroda Specjalna - Pracownia Architektoniczna NANU

Opis projektu

 

  • Stacja Pilotowa w Gdyni
  • Architekt: NANU Pracownia Architektoniczna
  • Zespół projektowy: Maciej Nagórski, Marcin Długi
  • Lokalizacja: Gdynia ul. Chrzanowskiego
  • Data ukończenia:2013

Stacja Pilotowa została ukończona w 2013 roku. Powstała naprzeciwko historycznego domu pilotów, pochodzącego z lat 30 XX wieku na terenie portu gdyńskiego. W najbliższej okolicy znajduje się budynek Urzędu Morskiego, dawny Urząd Celny i wiele innych zabytków modernizmu. Z tego powodu niezmiernie istotnym w procesie projektowym był kontekst otoczenia. Stacja Pilotowa stylistyką nawiązuje do modernizmu międzywojennego. Prosta bryła o czytelnej kompozycji oraz współczesny detal zostały tak zaprojektowane by wkomponować się w otoczenie i nie zdominować sąsiedniej zabudowy, stanowiąc świadectwo czasu swojego powstania. 

konkurs - "Kreacje - realizacje - współczesne inspiracje modernizmem"
I nagroda - "Transatlantyki" - Tomasz Czuban
II Nagroda - "Mali Moderniści" - pracownia Mali
III Nagroda - "Superjednostka mieszkalno-produkcyjna" Piotr Gniewek
Nagroda Specjalna - Pracownia Architektoniczna NANU
Wyróżnienie - Punkt Informacyjny Gdynia
Wyróżnienie - herb minimalistyczny - Radosław Wesołowski
Wyróżnienie - mała architektura plażowa inspirowane modernizmem
Wazonik ONENESS
Hotel Antares - pokoje wzorcowe inspirowane modernizmem
Budynek portierni i infrastruktury technicznej osiedla Fort Forest
Miejski Zdrój

O pracowni

NANU Pracownia Architektoniczna powstała w 2009 roku w Gdańsku. Zajmuje się kompleksową obsługą projektową z zakresu architektury i wystroju wnętrz. W swoim dorobku ma projekty obiektów hotelowych, biurowych oraz użyteczności publicznej głównie na terenie Trójmiasta (Gdańsk, Gdynia). W swych pracach przywiązuje duże znaczenie do projektowania w poszanowaniu kontekstu miejsca.

Maciej NAGÓRSKI - architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej (2002). Doświadczenie zawodowe zdobywał w polskich i zagranicznych pracowniach projektowych. Od 2009 roku prowadzi pracowanię architektoniczną NANU. Były członek Brytyjskiej Izby Architektów (ARB). Członek Pomorskiej Okręgowej Izby Architektów. W roku 2010 wyróżniony nagordą World Architecture Community Award za projekt Centrum rekreacyjno-sportowego zaprojektowanego w Gdańsku Oliwie.

Marcin DŁUGI -architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej (2003). Od 2006 r. prowadzi własną pracownię projektową. Stale współpracuje z PZFW. Autor i współautor projektów obiektów fitness-wellness, użyteczności publicznej, domów jednorodzinnych i wnętrz.