<< wróć

28.12.17
Nowy Rok zaczyna się w Gdyni
 

Zabawa sylwestrowa na skwerze Kościuszki rozpocznie się w niedzielę o godz. 21. Przy dźwiękach energetycznej i dynamicznej muzyki powitamy Nowy Rok. Gwiazdami wieczoru będą: Łąki Łan, XXANAXX, MaJLo oraz Novika & Lex. 

 

Imprezę sylwestrową poprowadzi dziennikarz muzyczny Kamil Wicik. Nowy Rok powitamy w towarzystwie prezydenta miasta Wojciecha Szczurka. 

Uczestnicy zabawy będą mogli nabrać sił w Strefie Spotkań i przekąsić coś w alei gastronomicznej, gdzie będzie można rozgrzać się gorącą czekoladą, posilić drobnymi eko-przekąskami i odpocząć od koncertowego zgiełku. Na stęsknionych lata czekać będzie Strefa Ciepła „Żar tropików”, gdzie panować będzie gorąca atmosfera.  

Łąki Łan  

Granie na żywo mają we krwi. Proces tworzenia zawsze zaczyna się na scenie, a studio jest jego dopełnieniem. Słyną z niesamowicie energetycznych koncertów. Wypracowali sobie swoje niepowtarzalne, słowiańsko – międzygalaktyczne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje.

W listopadzie 2016 ukazała się najnowsza płyta Łąki Łan "Syntonia", którą promują single "Pola Ar" i „Bombaj”. Album został nominowany do Nagrody Fryderyk 2017 w kategorii „Album Roku – Alternatywa”.

XXANAXX 

Duet z Warszawy, który tworzą wokalistka Klaudia Szafrańska i producent Michał Wasilewski znany jako Atari WU. XXANAXX w wydaniu koncertowym to aktualnie 4-osobowy zespół, w skład którego poza Klaudią i Michałem wchodzą wokalista i klawiszowiec Wojtek Baranowski oraz perkusista Gniewomir Tomczyk.

 

MaJLo 

czyli Maciej Milewski to wokalista, multiinstrumentalista i producent pochodzący z Gdańska. Zadebiutował w 2015 swoją EP pt. „Reverse”. Artysta zwinnie lawiruje pomiędzy elektroniką i nieco melancholijnym indie, okraszając wszystko subtelnym wokalem. Rezultatem tego jest wypracowane osobiste i alternatywne brzmienie. W 2017 roku światło dzienne ujrzał „Over The Woods” – pierwszy długogrający album MaJLo.

 

NOVIKA & LEX

Novika jako wokalistka zadebiutowała z zespołem Futro, później pojawiała się na płytach Smolika, współpracowała z wieloma producentami. Wydała również trzy albumy solowe oraz album z remixami, dwa razy została nagrodzona Fryderykiem. Najnowsza płyta „Heart Times” wydana w kwietniu 2013 roku zebrała bardzo pozytywne recenzje jako najdojrzalsza w dorobku artystki.

Członkowie Beats Friendly – kolektywu dj'skiego założonego przez Novikę aktywni są na scenie klubowej od lat, otwarci na różne brzmienia w swoich występach, zawsze skuteczni w przyciąganiu ludzi na parkiet. Mają na swoim koncie dwie części kompilacji „Friendly Beats”, grali na najważniejszych festiwalach w kraju (Open’er, Audioriver, Tauron Nowa Muzyka, Freeform), regularnie odwiedzają najciekawsze kluby w Polsce.