15.05.18
Noc Muzeów

Tegoroczna Noc Muzeów w Gdyni zadowoli miłośników zagadek i zjawisk paranormalnych. Uczestnicy zabawy będą mogli poszukać śladów UFO, które podobno wylądowało w Gdyni 21 stycznia 1959 roku. Wtedy nie udało się odnaleźć szczątków pozaziemskiej cywilizacji. Może uda się teraz?

W mroźny, zimowy ranek, 21 stycznia 1959 roku, około 5.00 gdynianie zauważyli duży, świecący obiekt lecący w kierunku basenu przy Nabrzeżu Polskim. Podobno dziwny pojazd rozbił się o taflę wody. Na miejsce przyjechało wojsko i urząd bezpieczeństwa. Podobno znaleźli tajemniczy przedmiot i wywieźli go. W mieście mówiono o UFO, które przyleciało do Gdyni.  Podobno ktoś widział na plaży tajemniczą, sześciopalczastą istotę. Tajemnica niezidentyfikowanego obiektu od tamtej pory nie została wyjaśniona. W sobotę, 19 maja br. sześć miejskich instytucji powróci do historii sprzed lat i postara się wyjaśnić tamtą tajemnicę. 

 

Biblioteka Gdyńska przygotowała pokój inspirowany powieścią Marsjanin, z którego wyjście będzie możliwe po rozwiązaniu zagadek. Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na kosmiczne warsztaty poświęcone gdyńskiej mitologii, opowieściom o niezidentyfikowanych obiektach latających widzianych w Gdyni oraz katastrofach kosmicznych na Pomorzu .Muzeum Marynarki Wojennej przygotowało ekspozycję plenerową broni i uzbrojenia morskiego, a także spotkanie z grupami rekonstrukcyjnymi oraz wielką nocną grę muzealną. Będzie można zwiedzić ORP Błyskawicę oraz Dar Pomorza. Tajemniczy obiekt wyląduje również w Muzeum Emigracji. Muzeum przygotowało w niedostępnych na co dzień salach zatrważające scenki, dla ludzi o mocnych nerwach. Grozę nocy podkreślą efektowne instalacje świetlne oraz kosmiczna muzyka Marcina Dymitera – Emiter. Na nocne zwiedzanie zaprasza również Muzeum Motoryzacji, gdzie będzie można m.in. obejrzeć film poświęcony futuryzmie w motoryzacji. Tej nocy nie zaśniecie po tych wszystkich wydarzeniach. 

Szczegółowy program Nocy Muzeów dostępny tutaj