<< wróć

30.11.17
Kiermasz rękodzieła na Halach Targowych

W grudniowe piątki i soboty Hale Targowe zapraszają na kiermasz rękodzieła artystycznego, a także na warsztaty tworzenia ozdób świątecznych. Będzie to także okazja do wykonania świątecznego pamiątkowego zdjęcia z rodzinką. Na odwiedzających czeka też loteryjka kreatywna, gdzie każdy los wygrywa.  

 

Nie masz pomysłu na prezent, ale wiesz, że musi być wyjątkowy i niepowtarzalny? Koniecznie odwiedź Gdyńskie Hale Targowe i pod okiem twórców stwórz własne prezenty. Jeśli nie czujesz się na siłach by je tworzyć, będzie można również kupić przedmioty wykonane przez lokalnych rzemieślników. Na Hali będzie można znaleźć unikatowe prezenty wykonane z bawełny, gliny, ceramiki czy filcu i włóczki. Pojawią się także producenci ręcznie robionych przytulanek, mięciutkich czapek, ciepłych swetrów. W każdy kiermaszowy weekend w podziemiach Hali łukowej wystawiać się będzie ponad 50 różnych producentów. 

Podczas kiermaszu będzie można wziąć udział w profesjonalnej świątecznej sesji fotograficznej oraz w rodzinnym świątecznym zdjęciu. W każdą sobotę kiermaszu będzie działać także „Loteryjka Kreatywna” – dobrze już znana klientom Hal Targowych zabawa, w której do wygrania są między innymi gadżety Miejskich Hal Targowych oraz dzieła gdyńskich firm kreatywnych oraz rękodzielników. Wystarczy zrobić zakupy za min. 50 zł, zachować paragon (liczy się także suma kilku paragonów) oraz wypełnić krótką ankietę na stoisku loteryjki przy wejściu do Hali Łukowej. 

Harmonogram warsztatów kreatywnych:

  • 1 grudnia, godz. 11.00 – wspólnie tworzymy łańcuch na halową choinkę (warsztaty otwarte).
  • 2 grudnia, godz. 11.00 – warsztaty tworzenia kolorowych bombek.
  • 2 grudnia, godz. 14.00 – warsztaty z unikalnej metody tzw. filcowania na sucho, dzięki której za pomocą specjalnej igły i wełny wyczarować można samodzielnie niepowtarzalną ozdobę.
  • 8 grudnia, godz. 11.00  – warsztaty szydełkowania, na których uczestnicy zrobią świeczniki, które przystroją świąteczny stół.
  • 8, 9 grudnia, godz. 14.00 – Etykiety Świąteczne - warsztaty.
  • 15, 16, 17 grudnia, godz. 11.00 - Kreatywne pakowane prezentów - warsztaty.

 

 

Warsztaty odbywać się będą w boksie nr 303, w podziemnej części Hali Łukowej. Obowiązują zapisy.