27.01.19
BO 2019

Ponad 10 mln zł radni gdyńscy zatwierdzili na tegoroczny budżet obywatelski. W tym tygodniu prezydent określi kwoty przypadające dla poszczególnych dzielnic oraz pulę na projekty miejskie. Poznamy też dokładny harmonogram BO 2019.

Po każdej edycji Budżetu Obywatelskiego prowadzona jest ocena jego przebiegu i wprowadzane są odpowiednie modyfikacje, tak aby kolejny budżet jeszcze bardziej odpowiadał na oczekiwania mieszkańców. W tegorocznym budżecie obywatelskim mieszkańcy oprócz projektów dzielnicowych będą mogli zgłaszać również pomysły dla całego miasta. Projekty miejskie mieszkańcy będą wypracowywać wspólnie na warsztatach. Uczestnicy spotkań wybiorą maksymalnie 15 pomysłów, które trafią pod publiczne głosowanie wszystkich gdynian.

Projekty dzielnicowe będą dzielić się na małe i duże (małe do maksymalnie 10 000 zł). 

Na realizację wszystkich wybranych w głosowaniu projektów przeznaczona zostanie kwota 10 158 500 zł. 

 

- Nie mam wątpliwości, że tegoroczna edycja gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego będzie wyjątkowa. Rekordowa jest pula środków, pojawiają się zupełnie nowe, ciekawe dla wnioskodawców, kategorie projektów. Te zmiany są w dużej mierze odpowiedzią na uwagi i postulaty zgłaszane przez mieszkańców. Mam nadzieję, że ta nowa formuła BO przyciągnie dużą grupę autorów, którzy podzielą się z gdynianami swoimi ciekawymi pomysłami na miasto, ale i głosujących, którzy będą spośród tych pomysłów wybierać – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.