<< wróć

20.07.17
29 czerwca, Kulinarna Świętojańska - 2 edycja

Druga edycja wydarzenia będzie się odbywać w godzinach 12:00- 18:00

Kulinarna Świętojańska to festiwal w duchu street food - promujący popularny nurt miejski w Europie
i na świecie, to również wydarzenie, którego oś stanowi  jedna z najbardziej znanych ulic handlowo-usługowych w Polsce, silnie kojarzoną z samą Gdynią. Idea wydarzenia dodatkowo podkreśla i promuje pierwszy w Polsce Szlak Kulinarny Centrum Gdyni. Podczas wydarzenia na ulicy Świętojańskiej wystawią się lokale i restauracje  z ulicy Świętojańskiej i ze Szlaku Kulinarnego Centrum Gdyni, nie zabraknie też stoisk z lokalnymi produktami i ziołami. Łącznie będzie można skosztować dań z ponad 40 różnych stoisk kulinarnych gdyńskich restauracji.

Imprezę, o godzinie 12.00, otworzą wspólnie zaproszeni kuratorzy wydarzenia, w tym: Marcin Popielarz, szef kuchni w restauracji „Biały Królik” oraz Jacek Fedde, szef kuchni z restauracji „Fedde Restauracja & Bistro”, a także przedstawicieli miasta Gdynia.

W trakcie wydarzenia poza główną atrakcją, jaką będzie przede wszystkim wyśmienite jedzenie, odbywać się będą również pokazy gotowania na żywo w tym m. in. Jacka Fedde jednego z najlepszych gdyńskich szefów kuchni oraz pokaz w wykonaniu baristy Leszka Jędrasika z kawiarni „Black & White Coffee”, trzykrotnego Mistrza Polski Latte Art.

Ponownie reaktywowany zostanie „Bieg kelnerów” – jedyny w swoim rodzaju wyścig, który odbywał się w Gdyni w latach trzydziestych XX wieku. Bieg odbędzie się w dwóch edycjach profesjonalnej i amatorskiej. Całe wydarzenie będzie miało smakowitą oprawę muzyczną w wykonaniu zespołu jazzowego grającego na żywo.