28.11.16
Zlot Fanów Gwiezdnych Wojen "Forcecon 2016" w Wejherowie

Miłośnicy Gwiezdnych Wojen 15 grudnia br. spotkają się w Wejherowie na zlocie fanów „Forcecon 2016”. Organizatorzy imprezy zachęcają fanów filmu do przebrania się w stroje z gwiezdnej sagi. Wśród atrakcji przewidziana jest oczywiście projekcja najnowszej części filmu.

Impreza rozpocznie się od powitania uczestników zlotu z Jakubem Wejherem, który podczas zeszłorocznej śnieżycy przybrał maskę Darth`a Vadera. Zdjęcie pomnika łudząco podobnego do „rycerza ciemności” obiegło wówczas światowe portale internetowe błyskawicznie, a o Wejherowie pisał nawet amerykański „The New York Times”. W tym roku miasto zdecydowało się więc zaprosić miłośników gwiezdnej sagi do siebie.

Impreza rozpoczyna się o godz. 15 przy pomniku Jakuba Wejhera, gdzie odegrany zostanie hymn Imperium. Po powitaniu i pamiątkowym zdjęciu pochód Legionu wyruszy do Filharmonii Kaszubskiej, która przeistoczy się tego dnia w gwiezdną galaktykę. Dla uczestników zlotu organizatorzy przygotowali tzw. Pakiet Fana, którego zakup upoważnia do obejrzenia premierowego odcinka „Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie" oraz wzięcia udziału we wszystkich atrakcjach przygotowanych na ten wyjątkowy wieczór. A będzie ich sporo. Członkowie Polskiego Legionu 501, czyli organizacji zrzeszającej fanów filmu przygotują prelekcje i wykłady dot. różnych zagadnień związanych z Gwiezdnymi Wojnami. Legioniści zaprezentują stroje bohaterów filmów. Będzie można obejrzeć eksponaty kolekcjonerskie, kupić na kiermaszu książek i komiksów poszukiwane pozycje. Przygotowano również konkurs strojów oraz konkurs wiedzy o filmie. Mniejszych i większych na pewno zaciekawi kącik gier – fabularnych, planszowych i na konsoli.

 

Organizatorami jest Urząd Miejski w Wejherowie i Fundacja Ochrony i Promocji Zabytków Pomorza „Pro turris”.

Pakiety Fana można zakupić na stronie - http://forcecon.evenea.pl/

Szczegółowy program zlotu dostępny na stronie - http://www.forcecon.pl/