20.06.17
Zagospodaruj Gdyński Park Centralny

Władze miasta zapraszają mieszkańców do wypowiedzenia się w sprawie propozycji utworzenia Parku Centralnego między ul. Świętojańską a Legionów. Do 7 lipca trwają konsultacje społeczne.


Gdyński Park Centralny rozciągać się będzie wzdłuż al. Marszałka Piłsudskiego, między ul. Świętojańską a Legionów. Projekt przygotowany przez Gdyńskie Centrum Sportu zakłada podzielenie terenu na dwie strefy - cichą oraz aktywną. W strefie cichej miałaby znaleźć się przestrzeń do siedzenia, piknikowania, gry w boule czy np. kometkę. W strefie aktywnej zaplanowano realizację wielofunkcyjnego boiska, które zimą mogłoby pełnić funkcję ślizgawki dla amatorów łyżwiarstwa. Dookoła centralnie położonego stawu wytyczone mają zostać dwie trasy - dla biegaczy i dla rolkarzy. Pod parkiem zaplanowano budowę podziemnego parkingu na około 280 miejsc.


Władze miasta zaprosiły mieszkańców do wypowiedzenia się na temat przygotowanego projektu. 20 czerwca odbyło się spotkanie konsultacyjne w Urzędzie Miasta. 22 czerwca br. o godz. 17.30 oraz 24.06 (sobota) godz. 10 organizowane są spacery badawcze. Uczestnicy na miejscu planowanej inwestycji będą mogli podzielić się własnymi pomysłami oraz porozmawiać o swoich propozycjach. Swoje uwagi można również zamieścić w formularzu konsultacyjnym zamieszczonym na stronie BIPu Urzędu Miasta. Wypełniony formularz można oddać w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta Gdyni, przy al. Marszałka Piłsudskiego 52/54 lub przekazać:

• pocztą elektroniczną, na adres: konsultacje@lis.gdynia.pl
• drogą elektroniczną https://parkcentralny.webankieta.pl/
• pocztą tradycyjną, na adres: Kancelaria Ogólna Urzędu Miasta Gdyni, al. Marszałka Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia, z dopiskiem: „Konsultacje społeczne: Park Centralny”
• osobiście: Kancelaria Ogólna Urzędu Miasta Gdyni, al. Marszałka Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia, czynna od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-17.00 (okienko po prawej stronie, na parterze po wejściu do budynku UM), z dopiskiem: „Konsultacje społeczne: Park Centralny”.