Brygida Zmysłowska - portret, fot. P. Kozłowski/Forum Kultury

Jan Sychta - portret, fot. P. Kozłowski/Forum Kultury

27.04.16
Wystawa Fotografii pt. Kupcy Miejskich Hal Targowych w Gdyni, 7 maja 2016 r.

Wystawa Fotografii pt. Kupcy Miejskich Hal Targowych w Gdyni - 7 maja 2016 r.

Główną cechą zakupów na halach targowych jest bliski kontakt kupującego ze sprzedawcą, w przeciwieństwie  do wielkopowierzchniowych centrów handlowych, gdzie są one zazwyczaj anonimowe. Wielu gdynian, a także odwiedzających Gdynię turystów, ma swoich ulubionych kupców, nierzadko zapamiętanych jeszcze z czasów dzieciństwa.

Tak narodził się pomysł na wystawę fotograficzną, w której istotną rolę odgrywają kupcy z hal oraz wybrane przez ich atrybuty handlu. Niektóre z osób, które kryją się za uśmiechniętymi postaciami z portretów wystawy, spędziły na hali już ponad 100 000 godzin. 

To właśnie dzięki kupcom, hale stanowią miejsce ważne społecznie, wpływającą na jakość życia, w którym równie istotną rolę jak sam handel, odgrywa atmosfera, klimat, w tym możliwość rozmowy czy spotkań ze znajomymi i ulubionymi sprzedawcami.

7 maja zostanie otwarta na terenie Hali Łukowej (przy ulicy Wójta Radtkego 36) oraz Podziemia Hali Łukowej, wystawa fotograficzna pt. Kupcy Miejskich Hal Targowych w Gdyni. Autorem prezentowanych portretów jest trójmiejski fotografii Przemysław Kozłowski. 

Ponadto część ekspozycji utworzą fotografie różnych twórców - jako plon akcji - konkursu fotografii mobilnej, który został zaplanowany 7 maja w dniu otwarcia wystawy. Fotografie konkursowe zostaną wydrukowane jeszcze w czasie trwania akcji.

W tym samym dniu zaplanowano także bezpłatny spacer z niespodziankami – Zakupy sentymentalne cz. I (start godzina 12:00, główne wejście do Hali Łukowej) oraz

Akcja - konkurs fotografii mobilnej z nagrodami, rozpocznie się od godziny 9:30, zbiórka przed wejściem głównym do Hali Łukowej. 

Więcej informacji: www.haletargowegdynia.pl

Fb/Hale Targowe Gdynia