30.03.15
Wejherowo - najlepiej oświetlonym miastem 2014 r.

Oddana w zeszłym roku wejherowska fontanna została uznana za najlepszą inwestycję oświetleniową 2014 r., a miasto otrzymało dodatkowo tytuł najlepiej oświetlonego miasta 2014 r. Kto jeszcze nie był, powinien niezwłocznie wybrać się do grodu Wejhera, i po zmroku podziwiać miejskie iluminacje.

Wejherowo otrzymało zaszczytne tytuły na warszawskich XXIII Międzynarodowych Targach Sprzętu Oświetleniowego. Są to największe branżowe targi oświetleniowe w Europie Środkowowschodniej.

Kolorową iluminację fontanny będzie można podziwiać już od 1 maja, kiedy zostanie uruchomiona po zimowym przestoju. Kolorowe światła włączają się automatycznie po zapadnięciu zmroku.

- Inwestycja uatrakcyjniła jeszcze bardziej północną część parku – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – Wejście do wejherowskiego parku przyciąga i zachęca. Dzięki systematycznej rewitalizacji park stał się urokliwym i wręcz magicznym miejscem dla mieszkańców Wejherowa i turystów.

Wejherowo było wielokrotnie nagradzane w ogólnopolskich konkursach za oświetlenie – trzecia nagroda za iluminację świąteczną miasta (2001 r.), wyróżnienie za iluminację świąteczną i oświetlenie Parku Miejskiego im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie”, druga nagroda za oświetlenie Kalwarii Wejherowskiej(2009 rok), pierwsza nagroda za oświetlenie świąteczne Rynku (2009 r.). Miasto Wejherowo otrzymało także tytuł Najlepszej inwestycji oświetleniowej 2013 r.za oświetlenie i iluminację Filharmonii Kaszubskiej - Regionalnego Centrum Kultury.