09.08.14
Wakacyjne warsztaty Gdyńskiego Szlaku MODERNIZMU dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy do udziału w specjalnym programie certyfikowanych warsztatów Gdyńskiego Szlaku Modernizmu skierowanych do dzieci i młodzieży (9-16 lat).

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny (uwaga – ograniczona ilość miejsc, stąd rekomendujemy uprzednie zapisanie dziecka drogą mailową).

Gdzie i kiedy?:

• wszystkie soboty w okresie lipca i sierpnia, w godzinach 13:00-14:30

• miejsce – Pawilon 74 o na Hali Łukowej w kompleksie Hal Targowych w Gdyni, przy ul. Wójta Radtkego 36

• najbliższe zajęcia: 16, 23, 30 sierpnia, godz. 13:00-14:30

• więcej informacji oraz rezerwacja miejsc: spacery@arg.gdynia.pl | (58) 732 85 59

 

Opis:

Każde spotkanie składa się z krótkiego wykładu, na którym uczestnicy poznają wybrane elementy projektowania oraz podstaw architektury, historii sztuki oraz z części zajęć praktycznych, połączonych z zabawą i kreacją. Warsztat pozwoli na wykształcenie i doskonalenie m.in. umiejętności rysowania oraz szkicowania architektury, tworzenia modeli 3d, wyobraźni przestrzennej oraz planowania rozwoju miast. Dzieci poznają także najważniejsze realizacje gdyńskiego modernizmu, a także sylwetki najważniejszych architektów z Gdyni, Polski i Europy. Ważnym aspektem prac, będą ćwiczenia związane z kształtowaniem u dzieci wrażliwości estetycznej i architektonicznej w bezpośrednim otoczeniu. Prace dzieci będą zarejestrowane w postaci elektronicznej oraz udostępnione bezpłatnie ich opiekunom.

 

www.modernizmgdyni.pl