03.06.10
Szlak Kulinarny w wersji angielskiej oraz z nową ulotką

Agencja Rozwoju Gdyni w ramach projektu "Szlak Kulinarny Centrum Gdyni", realizowanego we współpracy z restauracjami oraz miastem Gdynia, przygotowała wersję angielską strony internetowej www.kulinarnagdynia.pl a także zaktualizowaną graficznie i merytorycznie wersję ulotki. Ulotka szlaku zawiera mapę, listę restauracji wg wybranych kryteriów, a także efektowną prezentację Szlaku - z wieloma fotografiami dań i wnętrz z 45 restauracji na szlaku kulinarnym.

Ulotka posiada także wersję angielską. Materiały już wkrótce będą dostępne w punktach włączonych do miejskiego systemu dystrybucji, w tym hotele, restauracje, muzea, teatry, pensjonaty turystyczne. Już obecnie ulotkę można poprać w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. 10 Lutego 24. 

Plan działań na ten rok, uzgodniony z Urzędem Miasta (sponsorem szlaku), przewiduje m.in. II edycję Weekendu Kulinarnego, produkcję pamiątek szlaku, rozwój strony internetowej, a także promocję Szlaku w Polsce i zagranicą.

W ostatnim numerze "Polityki" ukazał się artykuł, w którym opisano m.in. I Weekend Kulinarny w Gdyni, w kontekście podobnych wydarzeń w Polsce m.in. weekend za pół ceny w Poznaniu i Gdańsku.