27.12.16
Sylwester w Gdyni

Takiego zestawu gwiazd już dawno w Gdyni nie było. Sylwestrową zabawę uświetni występ zespołów Gentleman!, Fisz Emade Tworzywo, Marii Sadowskiej i Dawida Podsiadło.

Oczekiwanie na Nowy Rok w Gdyni umili nam występ doskonałych polskich wykonawców. Na scenie sylwestrowej zagra dla nas trójmiejski zespół Gentleman! Kapela Fisz Emade Tworzywo zaprezentuje utwory ze swojej nowej płyty „Drony”. Do grona wykonawców dołączyła również Marysia Sadowska. Główną gwiazdą wieczoru będzie artysta, który już ma ugruntowaną pozycję na polskiej scenie muzycznej - Dawid Podsiadło. 


- W tym roku stawiamy na nowoczesność dla młodych – wyjaśniała Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.  - Chcemy, żeby gdyński Sylwester nie wiązał się tylko z krótką wycieczką na koncert. Dlatego zaplanowaliśmy wiele atrakcji, które zachęcają do tego, żeby spędzać czas ze znajomymi. Mam nadzieję, że ten nowy pomysł zyska szerokie grono odbiorców i przede wszystkim, że trafi w oczekiwania i gusta ludzi młodych, którzy do tej pory może nie byli pomijani, ale dotychczasowe imprezy sylwestrowe były adresowane do nieco starszego odbiorcy niż ta, którą planujemy w tym roku - dodała.


Zabawa rozpoczyna się o godz. 21. Scena zostanie ustawiona tradycyjnie na Skwerze Kościuszki. O  północy życzenia zgromadzonym złoży prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, a na niebie obejrzeć będzie można pokaz fajerwerków. Po północy zebraną publiczność bawić będzie DJ Ricardo.


Już na Skwerze ustawiony został biały napis #wGdyni. Miasto Gdynia zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym dla każdego Złap się #wGdyni. Wystarczy zrobić pamiątkowe zdjęcie z okolicznościowym napisem i  zamieścić je na Instagramie oznaczając znakiem #wGdyni. Autorzy najbardziej pomysłowych zdjęć, które otrzymają najwięcej „polubeń” otrzymają atrakcyjne upominki, m.in. zaproszenia do Teatru Miejskiego, płyty Teatru Muzycznego, płyty DVD z filmami dyplomowymi absolwentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej i karnety do Kina Studyjnego GCF. Fotografie można zamieszczać do 1 stycznia do północy. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 2 stycznia w mediach społecznościowych.