<< wróć

30.01.17
Święto Gdyni i gdynian


Świętuj z nami 91. urodziny Gdyni. Z tej okazji miasto 4 i 5 lutego przygotowało wiele atrakcji dla seniorów oraz wszystkich mieszkańców. Wejście na wydarzenia tylko z zaproszeniami, które są do odbioru w miejskich punktach.

91. rocznica nadania praw miejskich przypada 10 lutego br. W rocznicę tego wydarzenia Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na nową wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Wstęp na wystawę będzie darmowy. W zwiedzaniu wystawy pomogą kuratorzy, którzy opowiedzą wiele ciekawostek związanych z powstawaniem miasta. Będzie to również okazja do posłuchania występu zespołów sceny alternatywnej – „Apteki” i „Pancernych Rowerów”. 

Wszystkich gdyńskich seniorów zapraszamy 4 lutego br. do hali Gdynia Arena. Będą mogli posłuchać musicalowych standardów w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, a także spotkać się z Jerzym Radosem, który opowie o projekcie filmowym „Gdynia. Moje miasto. Prawdziwe historie mają wielu autorów". Oprócz tego będzie można skorzystać z porady dietetyków, lekarzy, stylistów, wizażystów, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.


W niedzielę, 5 lutego br. do Gdyni Areny zapraszamy wszystkich mieszkańców Gdyni z rodzinami. Aktorzy Teatru Muzycznego zaśpiewają najważniejsze musicalowe standardy. Urodzinowi goście zostaną zaproszeni na spotkanie z Jerzym Radosem, który opowie o projekcie filmowym „Gdynia. Moje miasto. Prawdziwe historie mają wielu autorów". W strefie warsztatowej będzie można spróbować swoich sił m.in. jako konstruktor, projektant, operator drukarki 3D czy też twórca oryginalnej biżuterii.

11 i 12 lutego urodziny Gdyni uczcimy na sportowo w ramach PKO Grand Prix Gdyni 2017. W sobotę swoich sił spróbują maluchy, zawodnicy młodzieżowi oraz uczestnicy marszu nordic walking. Niedziela zarezerwowana będzie wyłącznie dla uczestników biegu głównego na dystansie 10 kilometrów. Zapraszamy do udziału w zawodach. Rejestracja trwa do 30 stycznia: gdyniasport.pl


Miejsca odbioru zaproszeń:

  • Centrum Aktywności Seniora przy ul. 3 Maja 27 w Gdyni – zaproszenia na wydarzenia 4 lutego 2017 r.
  • Gdynia Culture Box, ul. Świętojańska 30, Miejska Informacja Turystyczna, ul. 10 Lutego 24, Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni – zaproszenia na wydarzenia 5 lutego 2017 r.