14.11.14
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Gdyni

Ponad 19 różnych wydarzeń odbędzie się w dniach 17-21 listopada w różnych miejscach Gdyni w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Warto skorzystać z bezpłatnej oferty szkoleń i warsztatów. Wydarzenie organizowane jest równocześnie w całym województwie pomorskim.

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowa inicjatywa mająca na celu wspieranie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży. W tym samym czasie w wielu krajach odbywają się imprezy, spotkania i wydarzenia kierowane głównie do osób zainteresowanych tematyką przedsiębiorczości, założeniem własnej działalności gospodarczej, poszerzeniem wiedzy czy nabyciem dodatkowych umiejętności i kwalifikacji.

Organizacją gdyńskich wydarzeń zajmuje się Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, które zaprasza na Platformę Mikroprzedsiębiorczości – spotkanie właścicieli mikro i małych firm, jako platformy wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów, zdobywania wiedzy o gospodarce, ekonomii i finansach a także współpracy w różnych dziedzinach i osobistego rozwoju nie tylko biznesowego.

Zainteresowani będą mieli okazję poznać aktualne możliwości finansowania działalności gospodarczej w ramach Funduszy Europejskich na lata 2014-2020 oraz zasady tworzenia marki firmy i kreowania jej wizerunku w mediach społecznościowych.

Szeroko omówione zostaną księgowo-podatkowe aspekty funkcjonowania firm – proponujemy szkolenia z zakresu podatkowej księgi przychodów i rozchodów czy podstawowych zagadnień dotyczących podatku VAT. Pracownicy gdyńskiego urzędu skarbowego przybliżą dodatkowo wiedzę na temat zaległości podatkowych i związanych z tym działań urzędu skarbowego (postępowanie przedeegzekucyjne, egzekucja administracyjna, postępowanie karne skarbowe) a także możliwych ulg w spłacie zobowiązań podatkowych.

Wszystkie panie zapraszamy na spotkanie - Sukces na szpilkach, poświęcone kobietom, które odniosły sukces w biznesie.

 

W siedzibie GCWP będzie także można wziąć udział w indywidualnych konsultacjach z ekspertami: trenerem przedsiębiorczości, doradcą w zakresie finansowania działalności gospodarczej, prawnikiem czy naszym nowym ekspertem – doradcą podatkowym.

 

Specjalnie dla młodzieży przygotowano lekcje przedsiębiorczości oraz Dzień Otwarty w GCWP.

Program Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości dostępny na stronie - www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl