27.11.09
Pierwsze szkolenie w ramach Akademii Marki Miejsc za nami

26 listopada odbyło się pierwsze z serii szkoleń w ramach Akademii Marki Miejsc, którego tematem był „Marketing narracyjny, czyli jak opowiedzieć markę”

Zaczęliśmy od tematu stosunkowo rewolucyjnego w marketingu miejsc, ale właśnie w ten sposób, chcieliśmy pokazać otwarty charakter tematyki i problematyki szkoleń w ramach Akademii Marki Miejsc, której celem jest pokazywanie możliwie wszechstronnej i użytecznej wiedzy oraz doświadczeń praktycznych.

Trenerem - prowadzącym pierwsze szkolenie w ramach Akademii był Edi Pyrek – niezwykła osobowość i  człowiek o wielu pasjach, dziennikarz, terapeuta, trener, specjalista od marketingu politycznego i kreowania wizerunku, negocjator i doradca polityków, podróżnik, a także ….długo by wymieniać wszystkie płaszczyzny jego aktywności. W szkoleniu wzięli udział m.in. przedstawiciele samorządów Gdyni, Wejherowa, Starogardu Gdańskiego, Gdańska,  Urzędu Marszałkowskiego, Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, a także osoby reprezentujące podmioty aktywnie działające w obszarze budowania Marki miejsca - z Poznania i Gdyni.

 Ekspresja i charyzma prowadzącego zajęcia Ediego Pyrka oraz kameralny charakter szkolenia, nadały odpowiedniej dynamiki, rytmu, pracy twórczej -  w opinii uczestników szkolenia, wyróżniając te zajęcia spośród dziesiątek innych poświęconych marketingowi.

Pierwsza część spotkania poświęcona była narracji i znaczeniu symboli w kulturze europejskiej oraz ich niezwykle ważnej roli w budowaniu skutecznej strategii marketingowej. Omawiana była także rola baśni i sposoby ich symbolicznego odczytywania na przykładzie „Czerwonego Kapturka” i „Śpiącej Królewny”, gdyż zgodnie ze słowami C.G. Junga „Baśnie nie tylko pokazują problem, ale także sposób jego rozwiązania”. Druga część poświęcona była 6 zasadom budowania przekonującej, zapadającej w pamięć opowieści, które można wykorzystać skutecznie zarówno przy pisaniu książek, jak i tworzeniu reklamy telewizyjnej.

Sześć zasad, które działają to: prostota (Simplicity), nieoczekiwanie (Unexpectedness), konkret (Concreteness), wiarygodność (Credibility), emocje (Emotions) i historie (Stories). Akronim  po angielsku – SUCCESs.

Oprócz części teoretycznej, czyli pasjonujących opowieści Ediego Pyrka, uczestnicy szkolenia brali czynny udział w warsztatach rozwiązując przygotowane przez prowadzącego zadania i przykłady, które następnie były wspólnie dyskutowane.

Następne szkolenia w ramach Akademii Marki Miejsc, zapowiadają sie nie mniej interesująco –  10 grudnia „Czytelne Miasto - jak stworzyć dobry SIM“ oraz 11 grudnia "Zostań nr 1 w sieci - skuteczny E-marketing". W styczniu 2010 - trzy kolejne tematy, w tym "Marketing Wdrożeniowy", "Event Marketing" - 14 stycznia oraz 15 stycznia "PR od kuchni i na ostro".