www.gdynia.pl

z Archiwum Muzeum Miasta Gdyni

22.12.15
Perła gdyńskiego modernizmu zyska nowe życie - w Domu Marynarza Szwedzkiego powstanie konsulat kultury

Kolejna perła gdyńskiego modernizmu zyska nowe życie.

W trosce o zachowanie dziedzictwa kulturowego miasta i jego zabytki w Domu Marynarza Szwedzkiego przy ulicy Jana z Kolna 25 (obiekt znajdujący się na Gdyńskim Szlaku Modernizmu) powstanie Konsulat Kultury. Głównym gospodarzem tego miejsca będzie Centrum Kultury w Gdyni. 

Instytucja przeniesie się do Śródmieścia z obecnej ciasnej i niekorzystnie skomunikowanej siedziby zlokalizowanej przy ulicy Łowickiej na Małym Kacku.

Konsulat Kultury wniesie nową jakość zarówno do kulturalnego życia Śródmieścia, jak i całego miasta. W głównej sali, znajdującej się na pierwszym piętrze, mają być wystawiane spektakle Centrum Kultury. Z pewnością w takich warunkach sztandarowe przedstawienie Centrum „Mayday. Run For Yor Wife" zyska jeszcze większą rzeszę fanów. W budynku znajdzie się również kawiarnia artystyczna połączona z punktem bibliotecznym. Kolejnym miejscem tętniącym życiem stanie się z pewnością ogólnodostępne patio, gdzie każdy  będzie mógł na przykład posłuchać kameralnych koncertów. W Konsulacie Kultury nie zabraknie spotkań w ramach Teatrzyku Bezwstydnego, Małej Filharmonii, wystaw, konferencji, wykładów, debat oraz warsztatów i szkoleń. A wszystko w odnowionych i zaadaptowanych wnętrzach budynku wzniesionego w latach 1935-1936.

więcej informacji www.gdynia.pl: 

www.gdynia.pl/wydarzenia/70_108233.html